Szukaj

Jak korzystniej wymieniać walutę?

Przywykłeś do wymieniania waluty w banku, jednak ostatnio zastanawiasz się nad alternatywną opcją? Nie zamierzasz płacić wysokiego spreadu? Powiedz zatem „stop” i wreszcie to ty sam ustanawiaj warunki. Zyskujesz taką możliwość, jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z internetowego serwisu społecznościowej wymiany walut. Zaoszczędzisz nawet do 8% na każdej transakcji. Już w przypadku jednorazowej wymiany na kwotę 1000 euro, możesz się spodziewać zysku do 200 zł.

świnka skarbonka
Wymieniaj walutę bez spreadu, po korzystnych kursach
Społecznościowa wymiana walut to najkorzystniejsza metoda zawierania transakcji zwłaszcza ze względu na to, że w tym przypadku nie dotyczy cię spread. Użytkownicy elektronicznej platformy wymieniają waluty po dowolnych kursach – takich, jakie sami zaproponują. Rola serwisu ogranicza się jedynie do pośredniczenia w zawieranych transakcjach poprzez udostępnianie niezbędnej infrastruktury. Uczestnicy tego typu giełdy walutowej płacą wyłącznie symboliczną prowizję, której wysokość nie przekracza 1% od wartości każdej transakcji. Największa w Polsce giełda walutowa Walutomat jest dostępna pod adresem https://www.walutomat.pl/. Użytkownicy tego serwisu ponoszą prowizję nie wyższą niż 0,2%.
Czy internetowa wymiana walut jest bezpiecznym rozwiązaniem?
Podchodzisz sceptycznie do nowoczesnych technologii z obawy o bezpieczeństwo i ciągle preferujesz tradycyjne rozwiązania? Wolisz zatem wymieniać walutę bezpośrednio w kasie i odbierać pieniądze w formie gotówki? A czy brałeś pod uwagę ryzyko tego, że w drodze pomiędzy twoim miejscem zamieszkania a bankiem, możesz zostać napadnięty przez złodziei? Napady o podłożu rabunkowym systematycznie mają miejsce w bliskich okolicach banków oraz stacjonarnych kantorów.
Wymieniając walutę w internecie możesz natomiast zawierać transakcje bez najmniejszego stresu. Nie musisz nawet wychodzić z domu, gdyż operację wymiany zawrzesz całkowicie online. Największe platformy elektronicznej wymiany walut są poza tym należycie zabezpieczone przed atakami cyberprzestępców. Przede wszystkim wykorzystywany jest w tym celu protokół szyfrowania danych SSL, który można rozpoznać za sprawą specyficznej kłódki oraz przedrostka „https” w polu adresu przeglądarki stron. Równie ważnym zabezpieczeniem jest także mechanizm autoryzacji każdej transakcji z użyciem kodu wysłanego na podany podczas rejestracji numer telefonu. Ponadto najpopularniejsze w Polsce serwisy społecznościowej wymiany walut, posiadają licencję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).
Podsumowanie
Warto zatem przestać być tradycjonalistą i wreszcie zaufać nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie wymiany walut. Weź pod uwagę, że platformy elektroniczne pośredniczące w zawieraniu transakcji są analogicznie zabezpieczone, jak serwisy bankowości elektronicznej. Nie musisz zatem w najmniejszym stopniu obawiać się ryzyka utraty środków finansowych czy przedostania się danych osobowych w niepowołane ręce. Przełam więc swoją niechęć, aby zaoszczędzić nawet około 8% na każdej transakcji w porównaniu do kursów oferowanych przez banki oraz stacjonarne kantory.