Jak dobrać spodnie do figury kobiety?

Każda kobieta posiada nieco inny typ figury, dlatego nie ma uniwersalnych spodni, które w przypadku każdej z nas będą się idealnie prezentowały. Jakimi kwestiami kierować się przy doborze spodni do figury?

Kobiece kompleksy

Trudno znaleźć kobietę, która w 100 procentach byłaby zadowolona ze swojej figury. Większość przedstawicielek płci pięknej ma kompleksy dotyczące swojego wyglądu. Klinika Dentim Body Care z Katowic przeprowadziła sondaż wśród 1000 kobiet w wieku od lat 18 do 55, chcąc dowiedzieć się, co jest obiektem kompleksów.

Czy wiesz że…?

  • 89% Polek nie jest zadowolona ze swojego wyglądu i chciałoby go zmienić lub poprawić.
  • 42% Polek wśród kompleksów wskazuje cellulit.
  • 32% ma problemy z nadwagą lub otyłością.
  • 29% narzeka na nadmierną ilość zmarszczek.
  • 43% Polek narzekających na rozmiar piersi chciałoby je powiększyć.
  • 23% Polek narzekających na rozmiar piersi chciałoby je zmniejszyć.
  • 12% nie lubi swoich pośladków.
  • 6% Polek ma problem z trądzikiem.

Aż 70% kobiet w Polsce chciałoby poddać się operacjom plastycznym lub innym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

Dobór spodni do figury

Zidentyfikowanie rzeczywistego mankamentu sylwetki pozwoli paniom na dobór idealnych spodni do ich figury. Przy problemie z dużymi udami panie powinny wybierać spodnie damskie w ciemnych kolorach, które optycznie wydłużą i wysmuklą nogi. Najlepiej sprawdzą się spodnie z elastycznych, wygodnych w noszeniu materiałów. Znajdziemy między innymi takie spodnie damskie na zoio.pl. Sylwetce z dużymi udami sprzyjają proste lub delikatnie rozszerzane nogawki, m.in. w fasonie spodni boyfriend. Kobiety z takim problemem muszą unikać jasnych, a w szczególności białych spodni, czy też jeansów z widocznymi przetarciami. Niekorzystnie będą wyglądały w legginsach i obcisłych jeansach typu skinny.

Płaskie pośladki to kolejny kompleks, który można skutecznie skorygować spodniami. Można nosić między innymi jeansy czy rybaczki z kieszeniami z tyłu, które optycznie zaokrąglą pupę. Najlepiej wybierać fasony spodni z kieszeniami wzbogaconymi o suwaki, guziki, aplikacje czy hafty. Jeśli chodzi o krój, najlepiej sprawdzą się biodrówki w jasnych kolorach. Wysokie stany w spodniach nie będą najszczęśliwszym wyborem.

Kobiety z odmiennym problemem, mianowicie z dużą pupą powinny wybierać spodnie w ciemnych kolorach, które odejmą pupie kilka centymetrów. Mogą to być modele boyfriend. Im mniejsze kieszenie znajdą się na tylnej części spodni tym lepiej. Całkowicie odradza się noszenie za to spodni rurek i bardzo opiętych na pupie.

Krótkie nogi są z reguły problemem pań o niskim wzroście. Dla nich przeznaczone są spodnie przedłużane, przykrywające kostki. Mogą to być spodnie damskie dresowe lub eleganckie, z kantem. Należy wystrzegać się spodni typu rybaczki czy bermudy, które pomimo tego, że są wygodne, to dodatkowo skracają nogi.

Dla każdej figury i mankamentów z nią związanych można spokojnie dobrać odpowiednie spodnie, które wyszczuplą i wysmuklą nogi, nadadzą pożądanych kształtów pupie i sprawią, że kobieta będzie się prezentowała idealnie.

Tekst i zdjęcie: autor zewnętrzny 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *