Szukaj

Jak dobierać modne ubrania? Sprawdź trendy na lato 2021!

Zdradzamy kilka trików na lato 2021

Na udany look składa się wiele rzeczy – od znajomości trendów, po umiejętność łączenia ubrań. I o ile pierwsza rzecz nie sprawia większych problemów, to dobór ubrań bywa wyjątkowo kłopotliwy. Jak to robić, aby nie zamienić outfitu w modowy koszmar? Zdradzamy kilka trików na lato 2021.

Trendy lato 2021

Tego lata można sobie pozwolić na wiele, bo do mody wróciły odważne kolory i fasony. Na topie są wszystkie żywe, energetyczne barwy i wzory, a także dawno niewidziane już kroje. Warto szukać np. kreacji z bufkami – bufiastymi rękawami, które długo czekały na swój powrót.

W modzie są także różnego rodzaju wycięcia. Co jednak ważne, nie chodzi o rozcięte rękawy, które królowały już w poprzednich sezonach. Obecnie warto szukać wycięć np. pod biustem lub w talii. Są to dość odważne urozmaicenia, ale niewątpliwie warte uwagi.

Tylko jak nosić modne ubrania, aby nie utraciły swojego stylu? Trzeba je odpowiednio dobrać: do figury i do innych ubrań.

Jak łączyć modne ubrania?

Przede wszystkim skup się na doborze kolorów. Łatwo się tutaj pomylić i sprawić, że stylizacja wyda się albo chaotyczna, albo kiczowata. Aby uniknąć takiego wrażenia, trzeba zadbać o spójność.

Osobom, które nie mają wyczucia modowego, zaleca się ograniczenie do kolorów stonowanych: beży, szarości, bieli czy czerni. Dobrym pomysłem są też stylizacje bazujące na różnych tonach jednego koloru, chociaż nie powinno być tych tonów zbyt wiele. Niekiedy już trzy mogą być przesadą.

Niemniej, latem najmodniejsze są ubrania w mocno nasyconych, odważnych kolorach. Trudno więc ograniczać się tylko do bezpiecznych, stonowanych barw. Jak łączyć te mniej standardowe?

Można kierować się zasadą kontrastu. To ryzykowna opcja, która wymaga pewnego rodzaju odwagi, bo look ten niewątpliwie przyciąga wzrok. Ponadto trzeba pamiętać, że kontrastować należy dwa kolory. Więcej barw to większe wyzwanie i większe ryzyko powstania kiczu. Dodatkowo w przypadku takich połączeń trzeba uważać na dodatki. Muszą być minimalistyczne.

Innym rozwiązaniem jest połączenie jednego elementu w odważnym kolorze z ubraniami w kolorach stonowanych. Wtedy cały look tworzy jedna rzecz np. bluzka, a ryzyko powstania kiczu czy chaosu jest minimalne.

Dobór do sylwetki

Chociaż letnie ubrania zazwyczaj odsłaniają dużo ciała, wciąż warto zwrócić uwagę na dobór stroju do sylwetki. W ten sposób będziesz mieć pewność, że wybrane ubranie nie odejmie Ci uroku, lecz wręcz przeciwnie – podkreśli Twoje atuty. Jak poprawnie dobrać strój do ciała?

Aby to zrobić, trzeba znać swój typ sylwetki. Najbardziej uniwersalnym podziałem jest ten ze względu na kształt ciała, czyli na: gruszki, jabłka, klepsydry, odwrócone trójkąty oraz kolumny. To 5 podstawowych typów, którymi można się kierować podczas doboru ubrań. Wystarczy sprawdzić, jakie fasony służą jakim sylwetkom, a zakupy staną się o wiele łatwiejsze!

Łączenie wzorów

Lato to także czas pięknych wzorzystych materiałów. Nadruki egzotycznych palm, kolorowe kwieciste wzory, inspiracja zwierzęcymi motywami – wszystkie te urozmaicenia prezentują się bardzo efektownie i nie warto ich sobie odmawiać. Podpowiemy, że znajdziesz je np. na ptakmoda.com. Tylko jak dobierać wzorzyste ubrania?

Należy unikać łączenia kilku niepasujących do siebie wzorów np. grochów z marynarskimi paskami. Ponadto, niezbyt dobrym pomysłem jest bazowanie całego looku tylko na jednym motywie np. panterki. Wzory i printy są na tyle wyróżniające, że wystarczy jeden element garderoby z wybranym deseniem, aby całość wyglądała modnie i stylowo.