Jak dbać o paznokcie? Przydatne porady

Zadbane dłonie to wizytówka kobiety (i nie tylko!). Świadczą one o tym, że przykładamy dużą wagę do naszego wyglądu oraz zdrowia. Niestety nie każda z nas posiada naturalnie piękne i silne paznokcie. Nie jest to jednak koniec świata. Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna kosmetologia!

Przyczyny słabej kondycji paznokci

Z gorszą kondycją paznokci mogą również zmagać się panie, które dotychczas nie miały w tej kwestii większych problemów. Z czego to wynika? Powodów może być kilka, ale najczęstszym z nich z nich są mechaniczne uszkodzenia, na które podatna jest płytka paznokcia. Defekty takie mogą być pokłosiem wielokrotnego przedłużania bądź nieumiejętnym zdjęciem stylizacji hybrydowej. Czasami mogą także zadziałać naturalne predyspozycje, czyli najogólniej rzecz ujmując, nasze geny (problematyczna płytka) lub złe nawyki żywieniowe i niezbilansowana dieta, w której brakuje białka, składników mineralnych (np. cynku, krzemu i miedzi) oraz witamin A,E i grupy B. Jeśli tak jest, powinniśmy wzbogacić nasze posiłki m.in. o chude mięso, ryby, marchew, sałatę, pełnoziarniste pieczywo, orzechy, pestki dyni oraz jajka.

Wbrew pozorom utrzymanie paznokci w świetnej kondycji nie jest takie trudne. Wystarczy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach lub regularnie odwiedzać profesjonalną kosmetyczkę.

Pielęgnacja paznokci – niezbędne produkty

Po pierwsze należy zaopatrzyć się w olejek arganowy, który jest prawdziwym vademecum na wszelkie problemy z płytką. Zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe nie tylko wzmacniają powierzchnię paznokcia, ale także pięknie pachną, zwiększając nasz ogólny komfort.

Drugim niezbędnym produktem podczas rutynowej pielęgnacji paznokcia jest baza proteinowa, do której należy:

  • wzmocnienie płytki,
  • chronienie i przeciwdziałanie rozdwajaniu się paznokci,
  • naprawa uszkodzeń.

Ostatnim z pielęgnacyjnych „must-have’ów” jest hybrydowa baza mineralna – https://www.indigo-nails.com/pl,wybrane-produkty.html?q=8167,8168,8169,8170,8171,8172,8173,8174,8390,8391. Dlaczego warto z niej korzystać? Przede wszystkim jest to produkt wielozadaniowy, który pełni rolę zarówno bazy, koloru, jak i top coatu. Dobrej jakości bazy mineralne prezentują się znakomicie dzięki świetnym kryciu (nawet do 75%), skracają czas wykonywania aplikacji (blisko o 30 minut), a do tego nie zalewają skórek i nie zostawiają smug na płytce.

Korzystając regularnie z wyżej wymienionych produktów (w połączeniu ze zdrową dietą), możemy być pewne, że nasze paznokcie będą wyglądały pięknie i zdrowo przez cały rok.