Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Jeżeli czujecie, że kupowanym przez Was w sklepach sieciowych ubraniom czegoś brakuje, spróbujcie skorzystać z usług krawca. Wystarczy kilka bazowych elementów garderoby uszytych w pracowni, by Wasza szafa nabrała indywidualnego charakteru, a Wy czuli się elegancko w każdej sytuacji. Próbujemy się przyjrzeć, jak wygląda proces tworzenia ubrań na miarę od kuchni.

W pracowni krawieckiej uszyć możemy niemalże każdego rodzaju ubranie: od garniturów i koszul, po sukienki, żakiety i płaszcze. Odzież przygotowana na indywidualne zamówienie to przede wszystkim krój, który będzie idealnie dopasowany do naszej sylwetki. Co więcej, wszelkie mankamenty figury, takie, jak masywne uda czy za długie ręce zostaną zatuszowane. W, szytym specjalnie dla nas garniturze czy sukience, decydować możemy o każdym, nawet najmniejszym szczególe: od kroju kołnierzyka i mankietu, po kształt dekoltu.

Do nas należy także wybór materiału. W pracowniach dostępna jest ich cała gama, w zależności od pożądanej przez nas faktury, gładkości, ciężaru i koloru. Materiał możemy zakupić także na własną rękę. Jeżeli pożądanego produktu nie znajdziemy w sklepach stacjonarnych, skorzystać możemy z bogatej oferty sklepów internetowych. Warto zdecydować się na materiał wyższej jakości – dzięki temu możemy być pewni, że wykonany produkt przetrwa, w przeciwieństwie do odzieży z tzw. sieciówek, nie jeden – dwa sezony, lecz wiele lat.

Na indywidualne zamówienie wykonane zostać mogą także buty. To dobre rozwiązanie w szczególności dla osób o niestandardowym  rozmiarze obuwia lub kształcie stopy, lecz także dla tych, którzy w ofercie sklepowej nie mogą znaleźć niż na siebie. Tutaj także sami decydujemy o każdym detalu: od koloru i fasonu, po wysokość obcasa. Możemy być pewni, że obuwie przygotowane specjalnie dla nas będzie nie tylko wygodne, lecz także trwałe – do jego wykonania wykorzystuje się materiały najwyższej jakości, sprowadzane z najlepszych garbarni świata.

Jak znaleźć dobrą pracownię? Istnieje wiele miejsc z wieloletnimi  tradycjami, jak np. krakowska Spółdzielnia imienia Jana Dąbrowskiego czy warszawska pracownia Zaremba&Kamiński,  lecz warto popytać także u zaznajomionych krawców i szewców i zdać się na ich sugestie. Często bowiem, w małych, nieznanych zakładach powstać mogą prawdziwe perełki.

Decydując się na uszycie garnituru czy butów, musimy być świadomi, iż jest to zupełnie inny rodzaj zakupów, niż te, których dokonujemy, zwykle w ciągu kilku godzin, w sklepach sieciowych. Proces tworzenia naszego zamówienia trwać może nawet miesiąc, a po jego zakończeniu często wymagane są dodatkowe poprawki.

Jeżeli nie uda nam się znaleźć pracowni spełniającej nasze wymagania, skorzystać możemy z usług firm, które oferują wykonanie zlecenia w domu klienta. Zamówienie tego typu złożyć możemy także przez internet. Pamiętać należy wówczas, że wszystkie szczegółowe pomiary należy wykonać samodzielnie, co wiąże się z ryzykiem, że wykonany w ten sposób produkt nie spełni naszych wymagań.

A co Wy sądzicie o szyciu ubrań na miarę? A może już korzystaliście z tego typu usług? Jeżeli tak, podzielcie się swoimi przemyśleniami.

Foto: Douglas LeMoine, Attribution – NoDerivs 2.0 Generic (CC BY – ND 2.0)
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *