Styl retro wraca do łask – modne są zarówno ubrania, meble, jak i muzyka w starym stylu. Zasada ta obowiązuje także w świecie technologii. Co powiecie na oldschoolowe gadżety dla Waszych iPadów, dzięki którym na chwilę przeniesiecie się w czasie o kilkadziesiąt lat? Sprawdziliśmy najciekawsze z nich.

Pamiętacie charakterystyczny stukot maszyny do pisania, lecz nigdy nie mieliście okazji z niej skorzystać? Teraz jest to możliwe i to na Waszym iPadzie! Na ten niecodzienny pomysł wpadł projektant Austin Yang, tworząc iTypewriter. Każdy posiadacz tabletu przyzna, że wielogodzinne stukanie w ekran może być nie tylko niewygodne, lecz nawet bolesne. Tu właśnie z pomocą przychodzi tabletowa maszyna do pisania. Jak działa ten nietypowy gadżet? To proste – przyciskając klawisze maszyny, ramię stacji dokującej (które wyposażone jest w gumową końcówkę) uderza w wybraną przez nas literę na klawiaturze, która wyświetla się na ekranie tabletu. Gadżet ten pozostaje na razie jedynie w fazie koncepcji, lecz coraz częściej mówi się, że ma on zostać wprowadzony do regularnej sprzedaży w najbliższym czasie.

Naszemu iPadowi możemy także nadać wygląd telewizora rodem z lat pięćdziesiątych, a to dzięki BKNY V – Luxe stand iPad. Wykonany został on z drewna i sprzedawany jest w kilku wersjach kolorystycznych. Możemy zdecydować się na orzech, mahoń lub wiśnię. V – Luxe wyposażony jest w kable: zasilania i audio, znajdujące się w obudowie głośnika. Co więcej, ekran naszego retro gadżetu przechylać możemy pod różnym kątem – dzięki temu oglądanie  takiej „telewizji” jest bardzo wygodne. Cena? Około 1500 dolarów.

Kto z nas nie pamięta konsoli Atari, przed którą spędzaliśmy w dzieciństwie długie godziny, pobijąc kolejne rekordy? Tym, którzy chcieliby na chwilę przenieść się w te czasy, spodoba się iCade. Dzięki niemu, nasz iPad stanie się automatem do gier wideo, wyposażonym w, charakterystyczne dla niego, joystick i przyciski. Gadżet ten w prosty sposób łączy się z naszym sprzętem, a to dzięki funkcji Bluetooth. Dzięki iCade możemy przypomnieć sobie klasyki takie, jak Asteroids czy Battlezone, ale nie tylko – dzięki App Store mamy możliwość pobrania setek gier i aplikacji. Cena takiego gadżetu to około 500 złotych.

A czy Wy mieliście już okazję korzystać z któregoś z tych gadżetów? A może znacie inne retro dodatki do Waszych iPadów? Jeżeli tak, napiszcie nam o nich, chętnie je przetestujemy.

Foto: Rob Boudon, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)