Inteligentna doniczka sama podleje kwiaty

Wyobraź sobie inteligentną doniczkę, która automatycznie podleje kwiaty, a równocześnie zmierzy i przeanalizuje kluczowe czynniki dla wzrostu rośliny

Okazuje się, że to możliwe już teraz i chociaż na razie kosztuje sporo, bo 149 euro, to produkt wygląda na dopracowany i rzeczywiście spełniający swoje zadanie

Ta doniczka zajmie się wszystkim – Podleje kwiaty, kiedy jest to potrzebne, reguluje pobór wody, kiedy jesteś poza domem, doradzi, jak dbać o rośliny.

Połączona ze smartphonem czy tabletem poprzez bluetooth i sterowana specjalnie dedykowaną aplikacją Parrot Flower Power, Parrot Pot pozwoli zadbać o roślinę dokładnie tak, jak tego potrzebuje.

“Od wielu lat Parrot pracuje nad tym, jak wykorzystać czujniki, aby lepiej chronić rośliny. Zbyt często boimy się, że nasze kwiaty zwiędną. Albo rezygnujemy z kupna nieznanych lub delikatnych roślin. Parrot Pot jest odpowiedzią na te obawy. Jego czujniki i inteligentny system nawadniania razem z bazą roślin, która została stworzona przez naukowców i botaników pozwala perfekcyjnie dbać o rośliny, które nieodpowiednio pielęgnowane mogłyby zostać nadmiernie lub niedostatecznie nawodnione.” – wyjaśnia Henri Seydoux, założyciel Parotta.

Doniczka, która sama podleje kwiaty

Parrot Pot jest inteligentną doniczką do użycia zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz, zaprojektowaną do pracy nawet w ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych (deszcz, upał, zimno: od -5 stopni do + 55 stopni Celsjusza). Doniczka jest wyposażona w 2,2-litrowy zbiornik wody1 i system nawadniania, który został rozmieszczony w czterech różnych punktach dla kompleksowego nawadniania rośliny. Dzięki aplikacji Parrot Flower Power, możesz wybrać tryb nawadniania najbardziej odpowiedni dla rośliny.

Odpowiednia ilość wody dostarczona w odpowiednim czasie

Doniczka automatycznie podlewa roślinę i dostosowuje się do jej potrzeb. Już po kilku cyklach doniczka Parrot Pot „rozumie” potrzeby rośliny i dostarczy odpowiednią ilość wody we właściwym czasie. Ten automatyczny system jest optymalny dla rozwoju rośliny.

Jedź na wakacje bez obaw

Inteligentna doniczka reguluje pobór wody tak, aby zapewnić roślinie do jednego miesiąca nawodnienia bez nadzoru czy dodatkowych działań z strony. System nawadniania dostosuje się tak, aby utrzymać roślinę w dobrej kondycji, kiedy jesteś daleko.

parrot-pot_red-2

Jesteś ekspertem

Samodzielnie określasz tryb automatycznego podlewania i zapewniasz odpowiedni poziom wilgotności dla swojej rośliny. Aplikacja pokazuje trzy wskaźniki: obecny próg nawodnienia rośliny (badany na poziomie wilgotności gleby), osiągnięty próg nawodnienia po podlaniu rośliny (badany na poziomie wilgotności gleby), szacowana ilość godzin przed kolejnym nawodnieniem (gdy próg zostanie osiągnięty).

Jednym kliknięciem w aplikacji Parrot Flower Power decydujesz o tym, kiedy rozpoczynasz podlewanie. Doniczka Parrot Pot miga na zielono, kiedy zbiornik na wodę jest pusty. Warto wiedzieć: gdy doniczka Parrot Pot jest niepodłączona do aplikacji Parrot Flower Power, samoistnie nawadnia roślinę stosując średnie parametry nawadniania, odpowiednie dla większości roślin.

Doniczka rozumie rośliny

Dzięki czterem wbudowanym czujnikom, Parrot Pot w czasie rzeczywistym i z wyjątkową precyzją mierzy dane niezbędne do utrzymania rośliny w dobrej kondycji. Są to:

  • nawilżenie gleby
  • ilość nawozu
  • temperatura otoczenia
  • intensywność światła

Dane te, co 15 minut są zapisywane i co dwie godziny wysyłane do Parrot Cloud, gdzie są poddawane analizie za pomocą algorytmów. Porady i ostrzeżenia dotyczące rośliny otrzymujesz za pomocą aplikacji Parrot Flower Power, która pozwoli utrzymać roślinę w dobrej kondycji, szczególnie, gdy potrzebuje ona natychmiastowej uwagi. Doniczka Parrot Pot podpowie, kiedy dodać nawóz lub przenieść roślinę do pomieszczenia z optymalnym oświetleniem.

Ogrodniczy asystent

Darmowa aplikacja Parrot Flower Power dostępna dla smartphonów i tabletów z systemem iOS oraz Android pozwoli zarządzać podlewaniem rośliny, sprawdzić wskaźniki odpowiednie dla jej dobrego wzrostu oraz wiedzieć, jaki jest poziom wody w zbiorniku doniczki. Co więcej Parrot Flower Power daje dostęp do bogatej wiedzy oraz profesjonalnych porad dotyczących dbania o roślinę:

Botaniczna encyklopedia z dostępnym opisem ponad 8000 roślin

To Ty wybierasz roślinę, która ma być monitorowana przy użyciu biblioteki ponad 8000 roślin. Każda roślina posiada własną kartę ID: zdjęcia, pochodzenie, podstawowe potrzeby, praktyczne rady oraz rekomendacje (na przykład odnośnie wyboru odpowiedniego nawozu). Skondensowana i regularnie wzbogacana baza została stworzona przez botaników i naukowców z Laboratorium Uniwersytetu w Wageningen (Holandia), tak, aby dostarczyć porady, które pomogą w optymalnym wzroście rośliny.

Błyskawiczny dostęp do skomunikowanego ogrodu

Aplikacja Parrot Flower Power może zarządzać ponad 256-cioma doniczkami równocześnie! Wyświetla ona wszystkie rośliny, które są obsługiwane przez doniczkę, a Ty w czasie rzeczywistym możesz sprawdzić informacje o każdej z nich, klikając na ikony parametrów rośliny. Gdy z rośliną jest wszystko w porządku, ikona podświetli się na zielono, na pomarańczowo, gdy roślina potrzebuje większej uwagi, a na czerwono, gdy musisz natychmiast „zaopiekować” się swoją rośliną.

Po otwarciu aplikacji wyświetli ona listę wszystkich podłączonych roślin. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, które są monitorowane za pomocą Parrot Pot, a które za pomocą bezprzewodowego czujnika Parrot Flower Power. Aplikacja pozwala również zarządzać parametrami rośliny. W każdej chwili możesz zadecydować o natychmiastowym podlaniu czy zdefiniować/zmienić system nawadniania wybranej rośliny. Nawóz, temperatura otoczenia oraz intensywność światła są przedstawione w formie wskaźników. Nawilżenie gleby jest przedstawione za pomocą przezroczystego przekroju doniczki, co dodatkowo pozwala sprawdzić poziom dostępnej wody

Testowana przez uniwersytety i centra badawcze

Aby osiągnąć najwyższą wiarygodność czujników jak i systemu automatycznego nawadniania, skorzystano z doświadczenia i wiedzy botaników. Doniczka została przetestowana w realnych i ekstremalnych warunkach przez Centrum Badawcze Uniwersytetu w Wageningen (Holandia) oraz Centrum Ogrodnicze na Uniwersytecie Waszyngtona (Stany Zjednoczone).

Ponad 150 doniczek Parrot Pot zostało przetestowanych w różnych odstępach czasu, według wymaganych kryteriów. Testom zostały też poddane m.in. następujące rośliny: pomidor, bazylia, drzewo oliwne, drzewo cytrusowe, fikus.

Wypełnić naturą dom czy biuro

T o ultra-technologiczne narzędzie, które pozwoli zrozumieć i odpowiedzieć na potrzeby rośliny. To gwarancja utrzymania roślin, nawet najdelikatniejszych, w dobrej kondycji, gdy nie ma nikogo w domu.

Kiedy poziom wody w zbiorniku spada, zielony wskaźnik na doniczce zaczyna migać. Informacja o tym jest również wysyłana poprzez aplikację do smartphona czy tabletu. Doniczka zaczyna migać na czerwono, gdy baterie zaczną się wyczerpywać (powolne miganie) lub wystąpi problem z systemem nawadniania (szybkie miganie).

parrot-pot_white-2