Idealne prezenty dla świadkowej

Ślub i wesele to czas wzmożonych przygotowań nie tylko dla pary młodej, ale także dla świadkowej i druhen. Dobra świadkowa musi zatroszczyć się nie tylko o organizację wieczoru panieńskiego, ale także pilnuje przebiegu ceremonii podczas tego wielkiego dnia. Pomaga w odbieraniu prezentów, czuwa nad nieskazitelnym wyglądem panny młodej i zachęca gości do zabawy.

Świadkowa jest wsparciem dla panny młodej i jej prywatnym Aniołem Stróżem. Nierzadko towarzyszy świeżo upieczonej mężatce na każdym kroku, szczególnie podczas wyjść do toalety, gdyż wizyta w łazience w sukni ślubnej stanowić może niemałe wyzwanie. Za całe okazane wsparcie oraz starania warto zatroszczyć się o to, by upamiętnić wielki dzień ślubu i wesela miłym upominkiem.

Prezent dla świadkowej – bransoletka lub zawieszka

Biżuteria, naszyjnik czy też kolczyki i zawieszki upamiętniające ważne chwile to także dobry pomysł na prezent dla świadkowej. Bransoletka z charmsem, który będzie przypominał o wspólnym planowaniu oraz przeżywaniu najważniejszych chwil w życiu będzie na pewno trafioną pamiątką. Dobrze sprawdzają się także zawieszki, które łatwo dopasujesz do upodobań przyjaciółki. Prezenty dla druhen mogą mieć także symboliczną wartość. Postaw na takie elementy, które potwierdzą waszą więź. Do symboli przyjaźni mogą należeć motywy takie, jak ptaki, znak nieskończoności, turkawki – wszystkie małe elementy z takimi motywami będą stanowić doskonały prezent dla świadkowej. Bransoletka albo zawieszka może być srebrna, złota lub pozłacana. Jeśli twoja przyjaciółka lubi biżuterię z kamieniami, postaw na lazuryt. Ten niebieski kamień symbolizuje przyjaźń, a niektórzy wierzą, że jest także amuletem ochronnym.

A może wyjazd we dwie?

Kto powiedział, że poślubne wyjazdy są zarezerwowane tylko dla pary młodej? Oczywiście, nikt nie namawia cię, abyś zabierała druhnę w podróż poślubną, jednak w ramach podziękowania możesz zaprosić świadkową na relaksujący pobyt w spa lub krótki, kobiecy wypad za miasto. Jeśli nie masz aż tyle czasu, zaproponuj przyjaciółce wspólne spędzenie popołudnia, na przykład w salonie piękności lub w studio masażu. Wspólnie spędzone chwile pomogą scementować waszą przyjaźń i będą stanowić świetny sposób na podziękowanie druhnie za jej starania i wsparcie.

Prezent dla świadkowej – liczy się miły gest

Pomysły na prezenty dla druhen mogą być bardzo różne, ale dobrze dobrany upominek powinien być dopasowany do upodobań świadkowej oraz do budżetu, jakim dysponuje panna młoda. Jeśli środki, które możesz przeznaczyć na prezent dla świadkowej są niewielkie, dobrym pomysłem będzie własnoręczne przygotowanie kartki z podziękowaniami oraz zaproszenie przyjaciółki na obiad. Pięknym gestem będzie także wykonanie pamiątkowego albumu ze zdjęciami z wieczoru panieńskiego i wesela ze specjalną dedykacją.

Miłe spersonalizowane drobiazgi

Dobrym prezentem dla druhen będzie nie tylko biżuteria. Częstym wyborem jest dobre wino lub kosz delikatesowy zawierające ulubione smakołyki świadkowej. To rozwiązanie eleganckie, jednak nie będzie tak dobrym nośnikiem wspomnień jak na przykład biżuteria, którą przyjaciółka będzie mogła mieć zawsze przy sobie. Dobrze sprawdzają się także małe, ale spersonalizowane przedmioty, na których wygrawerowana jest dedykacja. Może to być lusterko, puderniczka czy też szkatułka na biżuterię. Warto pamiętać, że prezent dla świadkowej to miły i bardzo elegancki gest który sprawi, że przyjaciółka poczuje się doceniona za swój wysiłek włożony w organizację wesela i wieczoru panieńskiego.