Hollywoodzki uśmiech – triki prosto z czerwonego dywanu

Piękny i zdrowy uśmiech to najlepsza ozdoba i prosta droga do serca nie tylko sympatii, ale każdego człowieka. Osoby uśmiechnięte uważane są za pogodne, przyjazne oraz godne zaufania. Na twarzach znanych aktorek, takich jak Julia Roberts czy Blake Lively, zawsze widzimy piękny i promienny uśmiech. Jak one to robią?

Zdrowy, piękny i szczery uśmiech zwiększa nasz poziom atrakcyjności w oczach innych. Jest magnesem, który przyciąga ludzi. Z uśmiechem na twarzy łatwiej zdobyć pracę, przyjaciół czy partnera. Co więcej, uśmiech pozwala zmniejszyć szkodliwy wpływ stresu oraz poprawia samopoczucie. Zdecydowanie częściej uśmiechamy się, gdy wiemy, że wyglądamy wtedy dobrze. Co zrobić, aby tak faktycznie było? Przedstawiamy pięć trików rodem z Hollywood, które pozwolą nam uśmiechać się jak gwiazdy!
Szminka… wybielająca zęby

Odpowiedni kolor szminki może optycznie wybielić zęby nawet o 2 tony, natomiast źle dobrany może podkreślić żółty lub szarawy odcień kości. Należy trzymać się zasady unikania żółtych i pomarańczowych pigmentów w szminkach (takie znajdziemy np. w koralowych czy brzoskwiniowych kolorach). Naszymi sprzymierzeńcami są natomiast niebieskie tony (delikatne fiolety, fuksja) oraz ulubiony kolor hollywoodzkich gwiazd, czyli ciepła czerwień.
Trenuj uśmiech!
Jeśli uważasz, że olśniewające uśmiechy gwiazd w blaskach fleszy są spontaniczne, to niestety jest to tylko złudzenie. Wiele gwiazd trenuje sposób uśmiechania się przed lustrem. Sama też spróbuj! Zobaczysz, kiedy wyglądasz najkorzystniej. Warto też pamiętać, że najlepiej wygląda się odsłaniając podczas uśmiechu więcej górnej, niż dolnej części szczęki. Kontroluj też, czy nie jest on zbyt szeroki – dziąsła powinny pozostać zasłonięte. Dobrze jest inspirować się gwiazdami – synonimem pięknego uśmiechu pozostaje wciąż Julia Roberts. Teraz wiesz, jak ona to robi!
Poczuj miętę
Powiększenie ust bez botoksu? Jest to możliwe! Niektóre gwiazdy, nie chcąc „ostrzykiwać” swoich ust, stosują prosty trik. Polega on na dodaniu kilku kropel olejku miętowego do balsamu, aby w ten sposób delikatnie powiększyć wargi oraz sprawić, że staną się delikatnie różowe. Jak to działa? Taka mieszanka poprawia krążenie w ustach, dlatego delikatnie „puchną”. Z tego triku korzysta między innymi Mariah Carey.
Na imprezie pij przez słomkę
Nawet śnieżnobiały uśmiech zblaknie, jeśli na imprezie będziemy pić herbatę, czerwone wino czy barwiące soki (np. jako dodatek do kolorowych drinków). Możemy jednak pozwolić sobie na małe grzeszki nie ryzykując zabarwieniem zębów. Prostym sposobem jest picie przez słomkę. Dzięki temu płyn nie będzie rozchodził się po całej jamie ustnej.
Piękny uśmiech to zdrowy uśmiech
Dobrze jest wiedzieć, że piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowy uśmiech. Trzeba więc pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa, gdyż nawet najlepiej dobrany odcień szminki nie pomoże, jeśli nasze zęby są w złej kondycji. Warto również mieć pod ręką, jak każda hollywoodzka gwiazda, kilka praktycznych drobiazgów. Szczery uśmiech może przerodzić się w grymas bólu, kiedy w jamie ustnej pojawi się bolesna afta. Niestety, taka dolegliwość może nam się przytrafić nagle i bez konkretnej przyczyny. Nadżerka jest bardzo bolesna i może skutecznie utrudnić picie, jedzenie, mówienie, czy… uśmiechanie się! W swojej torebce warto więc mieć żel (np. Sachol Aftigel), który już w dwie minuty odizoluje rankę od drażniących czynników zewnętrznych, zadziała przeciwbólowo i wspomoże odnowę błony śluzowej. Dzięki temu, znowu będziemy mogły promiennie się uśmiechać.