"Holizm" – nowa płyta Grubsona, patronat

Magazyn Freestyle, wydawany również przez nas, objął patronatem nową płytę Grubsona, która już dziś wchodzi na półki. Holizm to już 3., po pokrytym złotem „O.R.S-ie” i podwójną platyną „Czymś więcej niż muzyce”, solowy album GrubSona.

Wyznawca filozofii, że „muzyka ma łączyć, a nie dzielić” artysta w umiejętny sposób scala ze sobą wielorakie gatunki muzyczne. – Wiadomo, że jestem daleki od zamykania się na jeden rodzaj muzyki. „Holizm” to bardzo zróżnicowana płyta. Zawiera dojrzalsze niż na poprzednich krążkach teksty. Jest wyjątkowa choćby ze względu na obecność live bandu w paru numerach. Muzycy,
z którymi koncertuję po całej Polsce już od kilku lat, ewidentnie odcisnęli piętno w mojej twórczości. Zapraszam na kolejny level! – tak sam mówi o „Holizmie”.

Na trackliście najnowszego wydawnictwa GrubSona oficjalnie znalazło się 15 utworów i 2 skity. Zawartość albumu została spięta klamrą kompozycyjną – w klimat płyty wprowadza nas „Intro (Horyzonty)”, na wyjście dostajemy „Ou?ro”. Całość utrzymana jest w klimacie hip-hopowym, ale na krążku nie brakuje elementów soulu, funku, jazzu, szeroko pojętej elektroniki i alternatywy. O silnych inspiracjach tymi gatunkami świadczy chociażby dobór gości na płytę. Wokalnie GrubSona wsparli: Krzysztof Zalewski w eklektycznej „Złotej kuli”, Marcelina w kultowej „1 z planet” czy Ten Typ Mes i Jarecki w „Ciepłym brzmieniu Kalifornii”. „Holizm” jest ponadto realizacją jednego z marzeń artysty. – Kiedyś nie myślałem nawet, że uda mi się być na jego koncercie, a dziś mam go na swojej płycie – mówi GrubSon o nowojorczyku Chip Fu z legendarnej, amerykańskiej grupy Fu-Schnickens, jednym z pionierów stylu ruffneck, który pojawia się gościnnie w utworze „Spider-man”.

Produkcją albumu zajęli się: GrubSon i DJ BRK. Wspomogli ich: Amateus („Złota kula”) i Snake („W.S.D.F.”). Skrecze do większości numerów są autorstwa GrubSona, DJ-a BRK i Twistera.

Tekst i zdjęcia: materiały organizatora