Hajer i Wiko przez bezdroża Tybetu

W lipcu tego roku podróżnik Mieczysław Bieniek vel Hajer wyruszył w kolejną eskapadę. Na Śląsku „hajer” mówi się na górnika. Mieczysław Bieniek przez 27 lat pracował w kopalni KWK Wieczorek. Jego życie odmienił wypadek w kopalni – odzyskał po nim przytomność dopiero po sześciu dniach, a do zdrowia powracał przez wiele miesięcy. Po tym doświadczeniu postanowił całkowicie odmienić swoje życie. Samotnie zwiedził 111 krajów. W Singapurze budował krematoria, w Indonezji był rybakiem. W Indiach pracował jako pomocnik mleczarza. W międzyczasie spotkał się z Dalajlamą i jako pierwszy Polak wjechał na rowerze do Murmańska.

Nasz bohater nie ma ustalonej trasy, ani szczegółowego planu, podróżuje w każdy możliwy sposób, z ograniczonymi zasobami gotówki, bez mapy i bez znajomości lokalnych języków. Ma tylko jeden cel – odkryć to co nieznane. W podróży towarzyszy mu telefon Wiko, którym dokumentuje swoje poczynania.

Co łączy Hajera z Wiko? Idea „game changer” – łamania zasad, zrywania z góry ustalonych reguł i schematów. Hajer zawsze podróżuje z dala od wydeptanych szlaków, zatłoczonych miasteczek czy turystycznych atrakcji. – Nigdy  nie  planuję  szczegółów.  Podróż  ma  być  przygodą, więc zajdę tam, gdzie poniesie  mnie wiatr lub  zauroczą zwyczaje lokalnych  plemion – opowiada o swoim stylu podróżowania Hajer. Mimo swoich sześćdziesięciu lat nie boi się żadnych wyzwań i zmienia zasady gry. Marka Wiko swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi również chce przewrócić ustalony porządek do góry nogami. Wspólna akcja ma pokazać, że to, co wydaje się niemożliwe, może się wydarzyć i że czasami warto płynąć pod prąd.

Hajer będzie przesyłał foto- i videorelacje, dokumentujące jego przygodę. Materiały nagrane jednym z modeli smartfonów Wiko – Ufeel – będą publikowane na Facebooku. Podróż zakończy się 29 września. Do tego czasu na fanpage’u Wiko w zakładce poświęconej Hajer Advanture można będzie śledzić fascynujące zdjęcia i filmiki ze zrywającej wszelkie zasady akcji.

Sprawdzajcie fanpage całej akcji TUTAJ

Tekst i zdjęcia: Materiały prasowe

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *