Szukaj

Godność w miejscu pracy – nowa inicjatywa Global Dignity

fot. Dreamstime.com

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos organizacja non-profit Global Dignity ogłosiła swoją nową inicjatywę pod hasłem “Godność w miejscu pracy” (Dignity in the Workplace)

Do 2025 r. millenialsi, czyli osoby urodzone między 1980 a 1995 r. będą stanowić 75% pracowników. Jak wiadomo jest to pokolenie, które bardziej niż jakiekolwiek wcześniejsze, poszukuje w pracy poczucia sensu, zaangażowania, autentyczności i zaufania. Global Dignity to inicjatywa szkoleniowa skierowana zarówno do osób indywidualnych, jak i zespołów zmierzająca do skonkretyzowania pojęcia godności – naturalnego i podstawowego poczucia każdej osoby.

Jak pokazują badania (Dr. Brad Shuck, z University of Louisville w Kentucky) traktowani z godnością przedstawiciele Pokolenia Y angażują się i pracują wydajnie ponad dwukrotnie chętniej.

Global Dignity to inicjatywa edukacyjna skierowana zarówno do osób indywidualnych, jak i zespołów zmierzająca do skonkretyzowania pojęcia godności – naturalnego i podstawowego poczucia każdej osoby. Global Dignity jest niezależną organizacją non-profit, która prowadzi warsztaty dla ponad 1 miliona pracowników w 80 krajach na całym świecie oraz organizuje Światowy Dzień Godności w październiku. Organizacja ma biura na całym świecie w tym również w Polsce.