Z roku na rok zawody WakeGP cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W 2014 r. zmagania 71 zawodników m.in. z Czech, Łotwy, Słowacji, Niemiec i Polski, którzy wykonali łącznie ponad tysiąc trików, podziwiało ponad 100 tysięcy osób. Najlepsi europejscy wakeboardziści spotkają się nad Zalewem Zegrzyńskim na terenie Hotelu Warszawianka w pierwszy weekend sierpnia (31.07-02.08). Staną do rywalizacji w ramach międzynarodowych zawodów w wakeboardzie za motorówką Wake Grand Prix Poland 2015 by MasterCraft. Zawody na Warszawiance będą trzecią z czterech edycji zaplanowanych w tegorocznym sezonie.

zawody WakeGP (6)

– Obecnie w Polsce wakeboard jest najszybciej rozwijającą się dyscypliną (zaraz po biegach), a najszybciej pod względem sportów wodnych. Obserwujemy wielki boom na tę dyscyplinę sportu. Z roku na rok wzrasta jego popularność, przede wszystkim dzięki nowoczesnej infrastrukturze. Jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowsze wyciągi. W Polsce jest już ich ok. 40 zarówno do wakeboardu jak i narciarstwa wodnego. To daje ogromne możliwości miłośnikom aktywnego wypoczynku nad wodą i pływania na jednej lub dwóch deskach niemal w każdym regionie Polski –mówi Konrad Kępczyński, PWSF+.

Wakebord to ikona wolnego stylu życia współczesnej pop-kultury. Tak jak w latach 50’ i 60’ w USA tworzyła się kultura surfingowa, tak teraz w Polsce w każdym miejscu, gdzie tylko dostępny jest „kawałek wody” powstają wyciągi w systemie 2.0. Pomaga również fakt, że wakebord to bardzo efektowny i dynamiczny sport, niezależny od pogody i można go uprawiać w każdych warunkach.

zawody WakeGP (4)

Tegoroczny rozkład jazdy WakeGP:

Fundacja Polish Water Sport Federation Plus, właściciel i organizator zawodów WakeGP zaprasza zarówno do udziału w zawodach, jak również do kibicowania i wspólnej zabawy wszystkich pasjonatów sportów wodnych.

– Przez trzy dni (piątek, sobota, niedziela) będzie można podziwiać nie tylko zmagania wakeboardzistów. Obok wakeboardu na Warszawiance pojawi się także flyboard, dzięki któremu można latać, nurkować lub wykonywać niezwykle efektowne ewolucje powietrzne, wakesurfing oraz sup, czyli deska podobna do windsurfingowej, jednak zamiast żagla, w dłoniach trzymamy wiosło. Do tego piękne łodzie MasterCraft oraz towarzystwo fantastycznych ludzi z niesamowicie pozytywną energią. Zapraszamy wszystkich – mówi Konrad Kępczyński, PWSF+

Harmonogram zawodów

zawody WakeGP (5)

Najlepsi riderzy

Wake Grand Prix to wydarzenie, które nie tylko promuje sporty wodne w Polsce, ale również pozwala przybliżyć sylwetki najbardziej rozpoznawalnych sportowców w tej dziedzinie. W zawodach udział wezmą wakeboarderzy z Europy, a także m.in. zawodowcy z klubu sportowego WakeGP555, do którego należy najlepsza kadra polskich Riderów: Grzegorz Nycz, Vice Mistrz Polski 2014, Urszula Czerobska – Vice Mistrzyni Polski 2014 oraz Olaf Ułanowicz – II Vice Mistrz Polski 2014.

Udział w tegorocznych zmaganiach bierze sam Mistrz Świata w tej dyscyplinie, Słowak Miro Hribik.
Wszystkie edycje WakeGP rozgrywane są w kategoriach OPEN Men, OPEN Women i JUNIOR (do 18 roku życia) w oparciu o regulamin Mistrzostw Świata – Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu (IWWF). W zawodach WakeGP za motorówką używane są łodzie MasterCraft, których fundacja PWSF+ jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Dla najlepszych przewidziano nagrody:

zawody WakeGP (2)

Polish water sport federation plus fundacja, której idea oparta jest na założeniu, że pasja uprawiania sportu oraz zachęcanie do aktywności fizycznej generują trwałe korzyści – od spędzania czasu na świeżym powietrzu po zapobieganie chorobom cywilizacyjnym. Obok organizacji zawodów wakeboard’owych fundacja pwsf+ realizuje także cele misyjne. Zajmuje się rozwojem i propagowaniem wakeboard’u, zabiega by dzieci i młodzież miały łatwiejszy dostęp do motorówek oraz pozyskuje środki niezbędne do tego, żeby młodzi, zdolni riderzy mieli szansę się rozwijać. Więcej informacji znajdziecie na:

pwsf.org 
wakegp.com
mastercraft-poland.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *