Gadżety reklamowe to jest to

Wystawy, zjazdy i ekspozycje są najlepszym miejscem spotkań ludzi z różnych branż. Wśród nich  także potencjalnych  klientów. Najlepszym sposobem na promocje własnej marki, produktu czy usługi są gadżety reklamowe. Nie ma co ukrywać, wszyscy je kochają. Szczególnie jeśli są przydatne.

gadzety promocyjne

Bez tego rodzaju akcesoriów, które pomagają w zainicjowaniu konwersacji i przypomnieniu ludziom o charakterze działalności firmy, może ona pozostać niezauważona.

Warto sobie zadać pytanie jakie akcesoria reklamowe sprawią, że potencjalni klienci zapamiętają firmę na długo?

Długopisom mówimy stanowcze nie

Na wszelkiego rodzaju eventach, lepiej wystrzegać się spersonalizowanych długopisów czy notatników. Takich, które są używane na co dzień do celów marketingowych. Dlaczego?

Przyczyna jest prozaiczna. Gadżety reklamowe powinny być kreatywne, zapadające w pamięć, modne i nawet trochę „odstające” od reszty. Sprawią one, że ludzie szybciej zapamiętają daną firmę.

Torby na ramie

Są niezwykle użyteczne. Uczestnicy, podczas wystaw czy targów, wszystkie swoje nabytki mogą włożyć właśnie do takich toreb promocyjnych.

Torby wielokrotnego użytku mogą mieć różne kolory i wzory i chwytliwe hasła. Ich uniwersalność polega na tym, że mogą być używane np. w trakcie zakupów. Oznacza to mnie więcej tyle, że logo firmy jest promowane za każdym razem, kiedy klienci wybierają się z torbą do sklepu (albo krążą po stoiskach innych wystawców, zbierając do nich mniej chwytliwe gadżety na targach).

Kubek na podróż

Ludzie nigdy nie mają dość kubków termicznych. Dlatego są one tak bardzo cenionymi gadżetami reklamowymi. Odpowiednio duże logo i ciekawa kolorystyka, przyciągną wielu chętnych.

Podobnie jak torby, można zabierać je wszędzie zarówno do pracy jak i na wycieczkę. Jest to pewnego rodzaju reklamowanie za darmo ponieważ logo firmy pojawia się wszędzie tam, gdzie są ludzie posiadający tego typu akcesoria reklamowe.

Przede wszystkim relaks

Antystresy to świetny pomysł na promocję logo firmy, który zawsze się sprawdza. Najpopularniejszą opcją są piłeczki.

Ale jeśli chcemy, żeby nasza marka została zapamiętana, warto zainwestować w antystresy o różnych kształtach i barwach. Mogą być w kształcie statku, samolotu, młotka czy granatu. Dodatkowo zabawny napis ma pewno odstresuje po ciężkim dniu w pracy i sprawi, że logo firmy zostanie zapamiętane.

Koszulki zawsze na czasie

Oprócz zwykłych akcesoriów, dużą popularnością cieszą się koszulki promocyjne. Są one jednymi z najbardziej rozchwytywanych gadżetów reklamowych, bez względu na branżę.

Bawełniane koszulki z niebanalnym napisem i logo firmy będą stanowić świetną promocję firmy. Ludzie zawsze chętnie ubierają się tego rodzaju odzież. Wystarczy zaoferować taką darmową koszulkę w zamian za wypróbowanie nowego produktu czy usługi a od razu stawi się kolejka chętnych.

Niestandardowe efektywniejsze

Gadżety reklamowe to potężne narzędzie marketingowe. Odpowiednio wykorzystane mogą nie tylko być doskonałym nośnikiem reklamy firmy, ale także przyciągnąć klientów.

Co więcej, te niebanalne i niestandardowe zazwyczaj mają większy oddźwięk, aniżeli te popularne, które ma każda firma. Dlatego zamiast spersonalizowanych długopisów warto postawić na kubki termiczne czy torby na ramię.

Tekst: Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Gift Design

Fot. pjmorse CC BY-SA 2.0