Szukaj

Fundusze unijne na przyjazne wzornictwo

Komunikat MFiPR: w konkursie Design dla przedsiębiorców czeka 70 mln zł
fot. dreamstime.com

Z pomocą Funduszy Europejskich skorzystaj z profesjonalnej pomocy projektanta i opracuj innowacyjny projekt wzorniczy przyjazny dla osób o szczególnych potrzebach. W konkursie „Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus” dla mikro-, małych i średnich firm czeka 70 mln złotych

– Chcemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, aby każdy z nas, niezależnie od stopnia swojej sprawności, mógł z niej w pełni korzystać. Taki cel ma nowy konkurs „Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus”, finansowany z funduszy unijnych. Zachęcamy przedsiębiorców do włączenia się w działania na rzecz dostępności poprzez udział w konkursie – mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich można uzyskać na współpracę z specjalistami, którzy pomogą zaprojektować nowy lub ulepszony projekt wzorniczy, który zaspokoi potrzeby osób z ograniczeniami psychofizycznymi. Wsparcie unijne pokryje także koszty wprowadzenia produktu na rynek.

Wachlarz produktów objętych dofinansowaniem jest szeroki. Mogą to być przedmioty codziennego użytku, na przykład artykuły AGD, urządzenia elektroniczne, środki transportu indywidualnego, czy nawet oprogramowanie komputerowe. Wszystkie projekty musi łączyć jeden cel. Muszą być one przyjazne dla osób o szczególnych potrzebach.

Kto i ile pieniędzy może otrzymać?

W konkursie „Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus” mogą wziąć udział mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność gospodarczą na terytorium kraju poza Polską Wschodnią (tj. województwami: lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim).

  • Najlepsze projekty mogą otrzymać aż ponad 1 mln zł dofinansowania.
  • Konkurs finansowany jest ze środków unijnych Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.
  • Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 24 listopada 2020 r. do 28 lipca 2021 r.

Szczegóły konkursu na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/design-dla-przedsiebiorcow-dostepnosc-plus

źródło: PAP, kom, liv