Francja dla snowboardzistów

Mimo, że na stokach jeszcze zielono, to najwyższa pora pomyśleć o planach na zimę. Dla narciarzy Francja już dawno stała się kierunkiem bardzo atrakcyjnym. Jazda po alpejskich stokach oraz bieganie na nartach po wspaniałych dolinach to atrakcje, które zdobyły wielu sympatyków. Moda na jazdę na snowboardzie sprawiła, że i dla amatorów tej dyscypliny przygotowano ciekawa ofertę. Gdzie zatem warto się wybrać?

Risoul snowboard 2

Alpe d’Huez: dla narciarzy i snowboardzistów

Alpe d’Huez to miejscowość, którą na snowboard we Francji poleca Rainbow Tours. Tu czeka wiele wspaniałych atrakcji, a piękne tereny narciarskie obejmują zarówno najbliższą okolicę tej miejscowości, jak i Lodowiec Sarenne. Różnorodność i ciekawe ukształtowanie terenu to czynniki, dzięki którym zarówno doświadczeni pasjonaci sportów zimowych, jak i ci początkujący znajdą dla siebie moc atrakcji. W tej części Alp francuskich można aktywnie wypoczywać nie tylko zimą. Gdy topnieje śnieg, miejsce narciarzy oraz snowboardzistów zajmują amatorzy pieszych wycieczek. I oni docenili piękno alpejskich krajobrazów oraz magię okolicznych szczytów. Alpe d’Huez to zarazem miejsce wyjątkowo popularne w gronie rowerzystów. W efekcie ten kurort jest chętnie odwiedzany o każdej porze roku, choć największe nasilenie ruchu turystycznego przypada tu na miesiące zimowe.

Risoul: raj dla aktywnych

Risoul to kolejna propozycja dla tych, którzy zimą chcą odwiedzić Francję i aktywnie spędzać czas na jej terenie. Ta miejscowość to idealna baza dla narciarzy i snowboardzistów. W pobliżu miejscowości czeka blisko 200 km tras zjazdowych, a dodatkową atrakcją są trasy dla skuterów śnieżnych oraz snowparki. Niezwykle malownicza okolica oraz ciekawe imprezy o regionalnym charakterze sprawiają, że w rejonie Risoul można spędzić wyjątkowo udane ferie zimowe.

La Rosiere zaprasza!

To kolejny region narciarski, którym Francja przyciąga miłośników sportów zimowych. Położenie na pograniczu Francji i Włoch, malownicza okolica oraz dobra infrastruktura to czynniki, dzięki którym sporty zimowe mają się tu doskonale. Trasy zjazdowe czekają na narciarzy, którym służą też kolejki oraz wyciągi. Na pasjonatów jazdy na desce czeka z kolei specjalny park, na terenie którego można rozwijać swe umiejętności w przepięknym otoczeniu.

Góry Francji zachwycają pięknymi widokami i wspaniałym klimatem. Panujące tu warunki pogodowe sprawiają, że chętnych na wypoczynek w tej części Europy nie brakuje. Ukształtowanie terenu, warunki śniegowe oraz rewelacyjne zagospodarowanie stały się czynnikami, dzięki którym francuskie ośrodki narciarskie cieszą się bardzo dobrą opinią. Tu błyskawicznie reaguje się na potrzeby turystów, o czym może świadczyć coraz lepsza infrastruktura tworzona z myślą o snowboardzistach.

Tekst: autor zewnętrzny, fot. Robert van Dijk CC BY 2.0