Szukaj

Finałowy tydzień GovTech Festival

W weekend maraton programowania, w którym pula nagród to ponad 400 tys. zł

W najbliższy weekend, 27-29 listopada, odbędzie się HackYeah, czyli wirtualna edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie. Łączna pula nagród dla programistów, którzy wezmą w nim udział, przekroczyła 400 tys. zł. Ostatni weekend listopada to także Game Jam, czyli maraton programowania gier organizowany we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, w którym oprócz atrakcyjnych nagród finansowych, do wygrania jest także wyjazd na Expo do Dubaju. W piątek, 27 listopada, w ramach GovTech Festival odbędzie się również finał HackJunior, czyli konkursu programowania dla uczniów szkół podstawowych

HackYeah – do wygrania nagrody o łącznej wartości ponad 400 tys. zł

HackYeah 2020 to szósta edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie, która w tym roku jest jednym z głównych wydarzeń trwającego przez cały miesiąc GovTech Festival. Najbliższa edycja odbędzie się w sieci w dniach 27-29 listopada 2020 r. Uczestnictwo w hackathonie jest darmowe, a pula nagród przekroczyła już 400 tys. zł. HackYeah zrzesza osoby wyspecjalizowane w przeróżnych językach programowania, a jego celem jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które będą odpowiedzią na realne problemy. Podczas najbliższej edycji HackYeah uczestnicy będą szukać rozwiązań w wielu kategoriach. Swoje wyzwania przedstawiły zarówno organizacje pozarządowe, biznesowi giganci, jak i instytucje publiczne, a uczestnicy przez 40 godzin będą tworzyć rozwiązania programistyczne m.in. w obszarach zdrowia, ekologii oraz cyfryzacji procesów administracyjnych. Zwycięskie zespoły będą miały szansę na dalszy rozwój swoich projektów i wdrażanie ich w życie.

„Hackathony to doskonała formuła poszukiwania rozwiązań programistycznych dla bieżących wyzwań, o czym przekonaliśmy się podczas poprzednich edycji HackYeah. Tym razem spotykamy się wyłącznie w formule online, wirtualnie łącząc poszukujących innowacyjnych rozwiązań z najzdolniejszymi programistami. Wśród wyzwań m.in. pomoc przy digitalizacji procesów podatkowych, czy aplikacje pozwalające na efektywne gospodarowanie zasobami wody. Każdy uczestnik hackathonu może więc nie tylko wziąć udział w świetnej zabawie, w której stawką są wysokie nagrody pieniężne, ale także zrobić coś dobrego dla społeczeństwa. To szczególnie ważne właśnie teraz, w czasie pandemii, by wspólnymi siłami wypracowywać optymalne rozwiązania cyfrowe służące nam wszystkim” – mówi Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Game Jam – maraton programowania gier

Częścią hackathonu HackYeah, który w tym roku stanowi jedno z głównych wydarzeń GovTech Festival, będzie także Game Jam, czyli maraton programowania gier wideo organizowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu wspólnie z GovTech Polska. Podczas Game Jam powstaną gry, których motyw przewodni wybrany zostanie w głosowaniu internautów. Łączna pula nagród finansowych w Game Jam, które sponsorowane są przez GovTech Polska, wynosi 60 tys. zł, a nagrodą specjalną dla zwycięskiego zespołu będzie możliwość zaprezentowania gry podczas Światowej Wystawy Expo w Dubaju, co umożliwi partner wydarzenia – Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

HackJunior, czyli programowanie dla najmłodszych

27 listopada w ramach GovTech Festival odbędzie się również finał i rozstrzygnięcie HackJunior, czyli konkursu dla młodzieży ze szkół podstawowych, którego celem jest promowanie wykorzystania nowych technologii w nauce oraz kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. W konkursie HackJunior mogą wziąć uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z całej Polski, a prace konkursowe powinny zostać przesłane do 27 listopada. Zadanie polega na stworzeniu narzędzia edukacyjnego z elementami robotyki, programowania lub wykorzystania nowych technologii. Szkoły reprezentowane przez zwycięskie zespoły otrzymają nagrody rzeczowe, a każdy uczeń biorący udział w wyzwaniu otrzyma specjalny certyfikat uczestnictwa w HackJunior.

Cyfrowy Wolontariusz i Las GovTech Festival

GovTech Festival to także promocja cyfrowych aktywności poprzez inicjatywę Cyfrowego Wolontariatu. Dzięki temu przedsięwzięciu każdy może nie tylko rozwijać swoje cyfrowe umiejętności i pomagać w tym innym, ale także, dzięki współpracy GovTech Polska z Lasami Państwowymi, przyczynić się do odnowienia lasu na terenach dotkniętych klęskami żywiołowymi. Za każdą wypełnioną ankietę dotyczącą cyfrowych aktywności, Lasy Państwowe zasadzą w imieniu uczestników kolejne drzewa na terenach dotkniętych klęską żywiołową, tworząc w ten sposób Las GovTech Festival. Uczestnicy mogą ponadto sami zagłosować na nadleśnictwo, na terenie którego ich zdaniem las powinien zostać odbudowany w pierwszej kolejności. Inicjatywa jest częścią Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, którego głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii. W listopadzie inicjatywa rozszerzyła się o możliwość zgłoszenia chęci pomocy w kwestiach podnoszenia kompetencji cyfrowych u seniora. Poprzez akcję #WspierajSeniora każdy może pomagać innym w korzystaniu z narzędzi do komunikowania się na odległość czy załatwianiu spraw urzędowych przez Internet. Żeby zostać Cyfrowym Wolontariuszem i nieść pomoc osobom starszym, wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie.

Czwarty tydzień GovTech Festival

W finałowym, czwartym tygodniu, w ramach GovTech Festival odbywają się także m.in.: warsztaty online pt. „Komputer dla Cyfrowych Debiutantów” poświęcone zakupom w sieci, konferencja „An Israeli Eye on A.I. – Embassy of Israel in Poland” organizowana przez ambasady krajów Grupy Wyszehradzkiej i Izraela, webinarium „Autonomia kontra automatyzacja – etyka sztucznej inteligencji”, wirtualny pokaz showroomu Fabryki Przyszłości, dwudniowe warsztaty pt. „{no}code Bootcamp” poświęcone skutecznemu zarządzaniu projektami w pracy zdalnej, „Cyber Future – Konferencja IT dla Biznesu”, debata „2021 rokiem Stanisława Lema – proroka technologii” oraz webinarium „Digital Ethics – konsument a technologie”.

źródło: GovTech
więcej informacji: www.govtechfestival.com