Szukaj

FashionPhilosophy po raz czternasty

Premierowe pokazy kolekcji najlepszych polskich i światowych projektantów na sezon jesień-zima 2016/2017 będzie można obejrzeć podczas 14. Edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Wydarzenie odbędzie się w Łodzi w terminie 19-24 kwietnia 2016 r.

FINAL-KONKURSU-SEAT_MIKE_PASARELLA_057
Przez sześć  kwietniowych dni Łódź będzie stolicą polskiej mody. Na wybiegach Designer Avenue, Studio i Off out of Schedule królować będą premierowe kolekcje przygotowane przez najlepszych projektantów i marki odzieżowe na sezon jesień-zima 2016/2017, które staną się wyznacznikami modowych trendów. Tradycją Fashion Week Poland są  pokazy kolekcji zagranicznych kreatorów. W ramach partnerskiej współpracy z europejskimi fashion weekami wiosną w Łodzi gościć będziemy projektantów związanych z Moda Lisboa, Lviv Fashion Week i Serbia Fashion Week. W poprzednich edycjach gośćmi wydarzenia byli m.in. Dawid Tomaszewski, Agata Ruiz de la Prada, Nuno Gama, Slava Zaitsev, Junko Koshino, Carlos Gil, Miguel Vieira, Gaspard Yurkievich i Georges Chakra.
Przez wszystkie dni w strefie Showroom kilkudziesięciu projektantów prezentować będzie kolekcje unikatowej odzieży, biżuterii i dodatków. Showroom jest miejscem, w którym można także dokonać zakupu autorskich projektów.
Co słychać u Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz
Waleria Tokarzewska-Karaszewicz zwyciężczyni konkursu marki SEAT i FashionPhilosophy Fashion Week Poland podczas 14 edycji wydarzenia zaprezentuje  w Łodzi swoją nową kolekcję. Dla przypomnienia – konkurs odbył się w przestrzeni internetu i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – 230 projektantów zgłosiło prawie 400 prac! Zgodnie z naszymi obietnicami pomagamy Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz w promocji zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Już w marcu kolekcja projektantki zaprezentowana zostanie na Lviv Fashion Week, który odbędzie się w terminie 24-27 marca. – Mam już przygotowane projekty kolekcji jesień/zima, ale nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów.  Każda moja kolekcja jest związana z jakimś krajem, ta również. Pomysł na jej temat zrodził mi się podczas jednej podróży, gdzie zauroczyłam się ludźmi, klimatem, stylem pewnego miasta. Ta kolekcja będzie w pewnym stopniu wizytówką tego miejsca, widzianą moimi oczami – opowiada projektantka.
Na początku kwietnia  Waleria wyjedzie do Hiszpanii do siedziby światowych liderów w produkcji tkanin: Royo w Walencji oraz Sedatex w Barcelonie. Ten wyjazd – to nagroda ufundowana przez LINEXIM TKANINOWNIĘ. Dzięki udziałowi w konkursie i Fashion Week Poland Waleria Tokarzewska-Karaszewicz otrzymała także propozycję współpracy z jednym z największych polskich domów mody.
13. wiosenną edycję wydarzenia odwiedziło kilkanaście tysięcy gości – wśród nich byli  przedstawiciele polskich i zagranicznych mediów, projektanci, przedstawicieli biznesu, celebryci oraz pasjonaci mody. Ubiegły rok był rekordowy pod względem ilości publikacji w polskich i zagranicznych mediach. W Polsce ukazało się ponad 16 000 publikacji i kilka tysięcy w mediach zagranicznych. Do najważniejszych należą m.in. artykuły w Not Just A Label i Sportswear International. FashionPhilosophy Fashion Week Poland przedstawiony został jako jeden z flagowych  polskich brandów w programie CNN International  pt. „Made in Poland”. Pokazuje to międzynarodową rangę łódzkiego wydarzenia, którego partnerem  strategicznym jest Miasto Łódź, czynnie angażujące się w organizację tego przedsięwzięcia.
Zapraszamy do Łodzi!

FashionPhilosophy Fashion Week Poland
FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Partner Strategiczny – MIASTO ŁÓDŹ
Organizator: Fashionphilosophy Sp. z o.o.
Sponsorzy: Batiste, Carlo Rossi
Etap Sofa, Herbarium, Menatlway
Patroni Medialni: WP.pl, Avanti, Avanti24.pl, Eska, Jastrzabpost.pl, Logo
Patroni Medialni OFF/Studio: Hiro, Rynek Mody, Fashionbiznes.pl, lFashionweare.com
Partnerzy: Atlas, Arena, Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta, Link to Poland