Dla fanów ulicznych klimatów – Red Bull Skate Arcade

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sportami deskowymi i kulturą uliczną 14 czerwca 2014r. w Warszawie odbędzie się finał polskiej odsłony zawodów deskorolkowych Red Bull Skate Arcade. Wezmą w nim udział najzdolniejsi zawodnicy, którzy pokonali 7 etapów wirtualnej rywalizacji, perfekcyjnie prezentując zadane triki. Teraz zmierzą się w ogólnopolskim finale na żywo w wyjątkowej scenerii, stworzonej w przestrzeni Hali Zdjęciowej przy ul. Domaniewskiej 37A. Nietypowa miejscówka na dwa dni stanie się królestwem deskorolki w Polsce!

Red Bull Skate Arcade 2013 fot.Rafał Wielgus_Red Bull Content Pool

Finał w Warszawie będzie zwieńczeniem internetowych eliminacji Red Bull Skate Arcade, które toczą się od 17 kwietnia. Uczestnicy co tydzień poznawali nowe zadanie-trik, z którym musieli się zmierzyć, sfilmować jego wykonanie i umieścić na stronie zawodów. Ci, którym uda się bezbłędnie pokonać wszystkie etapy otrzymają zaproszenie na finał w Warszawie, gdzie będą walczyć o start w Światowym Finale projektu w Barcelonie. Jednym z sędziów obecnej edycji, którzy czuwać będą nad poprawnością wykonanych trików, jest Jacek Ostaszewski – polski mistrz Red Bull Skate Arcade 2013. „Zeszłoroczna rywalizacja była naprawdę zacięta, aż do ostatniej przeszkody. Przypuszczałem, że mogę być w pierwszej trójce, ale jak usłyszałem: ‘Jacek Ostaszewski wygrał i pojedzie do Barcelony’ to takie emocje się u mnie pojawiły…o mały włos się nie popłakałem”. – wspomina ostatni finał Ostaszewski. Motywem przewodnim finału 2013 był uliczny skateboarding, tym razem inspiracją są ulice Nowego Jorku! Miejscem tegorocznej rywalizacji będzie industrialna Hala Zdjęciowa (ul.Domaniewska 37A), która na dwa dni opanuje nowojorski klimat! O tym, co czeka uczestników finału mówi legenda deskorolki, sędzia Red Bull Skate Arcade, Tomek Kotrych: „Lubię takie przeszkody, które pozwalają zasmakować tego, czego nam lokalnie brakuje i na czym sam chciałbym pojeździć. Podczas edycji 2013 zdecydowaliśmy się na wybór miejscówek, które przez lata były natchnieniem dla wielu deskorolkowców z całego świata m.in. Hubba Hideout, China Banks. W tym roku chcemy, aby każdy mógł na chwilę przenieść się na zatłoczoną ulicę Nowego Jorku. Mam nadzieję że nie będziecie zawiedzeni i też myśleliście kiedyś, by poskakać po krawężnikach, pojeździć na zwykłej ulicy NYC”. Finałowe eliminacje rozpoczną się 14 czerwca o godz.: 17:00, a po wyłonieniu zwycięzcy wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w jeździe nocnej! Będzie jej towarzyszyć także środowiskowa sesja zdjęciowa dla wszystkich. Nietypowa i osłonięta przed deszczem przestrzeń będzie otwarta dla skaterów również 15 czerwca w godz.: 11:00 – 16:00. Tego dnia będzie można zdobyć nagrody podczas DC Best Trick. Zapisy na niedzielną jazdę będą prowadzone podczas trwania sobotniego finału. Wydarzenie będzie można śledzić na żywo także w Internecie na stronie www.redbullskatearcade.pl.  Partnerem technologicznym transmisji jest Red Bull MOBILE.

14 czerwca 2014, start o godz.: 17.00, Hala Zdjęciowa, ul. Domaniewska 37A, Warszawa, (100m od Galerii Mokotów, obok budynku Zeptera i POU-WSZ)

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe organizatora