Fair Weather Friends w Polsce

Co zrobić, by pozbyć się jesiennej chandry? Magazyn Exclusive Info ma na to radę: szczypta dobrej muzyki!  Niedawno ukazał się jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów płytowych tego roku – „Hurricane Days” zespołu Fair Weather Friends!

image001Nie sposób nie zgodzić się ze słowami Piotra Metza – jednego z najbardziej opiniotwórczych dziennikarzy muzycznych w kraju. Fair Weather Friends jak żaden inny zespół na polskiej scenie umiejętnie łączy elektronikę z akustycznym instrumentarium. Ich znakomicie przyjętą EP Eclectic Pixels (wyd. własne 2012 r.) otworzyła drogę na najważniejsze letnie Festivale:  Coke Live, dwukrotnie Open`er oraz Free Form.

Drgania i kontrasty

Prace nad „Hurricane Days” rozpoczęły się na początku 2013 r. Nagrania zostały wyprodukowane przez Mateusza Zegana (gitarzystę i klawiszowca FWF) oraz Haldora Grunberga, polsko-szwedzkiego producenta, na co dzień związanego ze sceną black-metalową. Za mastering odpowiada Bartosz Szczęsny, znany poznański producent występujący w zespole Rebeka.

Hurricane Days, to symboliczna opowieść łącząca wyimaginowany, intymny świat z trwającą na zewnątrz, rozedrganą imprezą, żywiołem. Żeby zrozumieć ten album, należy wcielić się w rozdartą osobę, która raz spogląda na świat z dystansu, a innym razem tkwi w nim zupełnie zagubiona. To album pełen kontrastów – mówi Michał Maślak, wokalista FWF, autor wszystkich tekstów na krążku.

W jego skład wchodzi 12 premierowych utworów:

 1. Earth is flat, there’s no coming back
 2. Gravity
 3. In the way
 4. Fill this up
 5. Hurricane days
 6. Cardiac stuff
 7. Underwater feast
 8. Bit of me
 9. Inhumanity
 10. Indecision
 11. Bloodstream
 12. Fake love

Hurricane Days Tour 2014

Grupa ujawnia stopniowo plany koncertowe. Na liście miast ogłoszonych w pierwszej kolejności są m.in.: Warszawa, Elbląg, Toruń, Częstochowa, Kraków, Łódź i… Duesseldorf. FWF zagra tam koncert dla publiczności New Fall Festival na scenie „New International Talents”.

Więcej informacji: Fair Weather Friends

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe organizatora