Europejskie oazy spokoju – dalekie i bliskie

Zawrotne tempo życia i hałas metropolii sprawiają, że często mamy ochotę rzucić wszystko i wyjechać w ustronne miejsce za miastem. Spokój dla duszy i piękno dla ciała odnajdziemy w europejskich centrach wypoczynkowych. Diners Club Polska, wydawca kart kredytowych z kompleksowym ubezpieczeniem podróży przedstawia kilka najlepszych kurortów położonych blisko dużych miast.

U stóp Wiecznego Miasta – Villa Gregoriana

Villa Gregoriana znajduje się w miejscowości Tivoli, położonej w pięknym, pełni zieleni parku naturalnym, w który praktycznie nie ingerował człowiek. To urokliwe miejsce znajduje się nieopodal stolicy Włoch, u stóp starożytnego miasta Akropolu i obejmuję dolinę rzeki Aniene. W 1835 r. papież Grzegorz XVI nakazał odbudowę i przekierowanie koryta rzeki Aniene, która tworzy dzisiaj system wodospadów i kaskad. Największy wodospad na tym terenie, Grande Cascade, ma 160 metrów wysokości. Wyznaczona trasa spacerowa prowadzi przez bujną roślinność i skałki porośnięte mchem. Na drodze znajduje się także Grota Neptuna
i Grota Syren. Na szczycie urwiska stoi Świątynia Westy. Trudy wspinaczki nagradza panorama rozpościerająca się z tarasu widokowego świątyni.

diners-club-villa-gregoriana

Spa skąpane w słońcu – SHA Wellness Clinic

Ośrodek położony jest niemal przy samym brzegu Morza Balearskiego – 20 minut spacerem od plaży, zaledwie 40 minut jazdy samochodem od centrum miasta Alicante i 1,5 godziny od Walencji. Spa jest cichą przystanią z widokiem na wybrzeże Costa Blanca. Ośrodek oferuje zabiegi relaksujące, pielęgnacyjne, odchudzające, dwa rodzaje basenów, a nawet wodospad. Po udanym dniu, z dala od zgiełku i tłumów, goście mogą wypocząć w eleganckich apartamentach z prywatnymi tarasami.

diners-club-sha-wellness-clinic-fot-sha-wellness-clinic

Podkrakowska strefa piękna dla duszy i ciała – Szary Residence, Michałowice

Szary Residence to nowopowstały obiekt położony w malowniczej podkrakowskiej wsi Michałowice. Kompleks hotelowy posiada własną stadninę koni oraz mini strefą Wellness. Czyste powietrze i niezapomniane widoki to gwarancja spokoju ducha i pełnego relaksu na łonie natury. Zaledwie 30 minut drogi dzieli ten zaciszny zakątek od centrum Krakowa. Na gości czeka 40 gustownie wyposażonych, klimatyzowanych pokoi, spa z siłownią, jacuzzi i sauną, a także klub jeździecki i plac zabaw dla dzieci. Hotel posiada także doskonałe zaplecze konferencyjne, umożliwiające zorganizowanie spotkania biznesowego nawet dla 100 osób. Co ważne, przy opłaceniu pobytu za pomocą karty Diners Club, klubowicze mają zapewniony 20-procentowy rabat.

diners-club-szary-residence-michalowice-fot-bartek-i-tomek-dziedzic

Wspaniały relaks w angielskim wydaniu – Windsor Great Park

Windsor Great Park leży na południe od Windsoru, niespełna godzinę jazdy od centrum Londynu. Kiedyś stanowił własność Korony, a dziś jest obszarem rekreacyjnym. Teren jest zalesiony starodrzewiem z czasów królowej Wiktorii. W tym cichym i kojącym miejscu poczujemy prawdziwą bliskość z naturą – na terenie parku nietrudno spotkać siedliska zwierząt, w tym m.in. jelenii. Windsor Great Park obfituje w urokliwe zakątki pełne bujnej roślinności, w których można jeździć konno, czy łowić ryby. Najważniejszym punktem i dumą regionu jest oczywiście IX wieczny zamek królewski w Windsorze sięgający czasów Wilhelma Zdobywcy.

diners-club-windsor-great-park

Informacja o Diners Club Polska

Diners Club Polska jest jedynym wystawcą na terenie Polski, który wydaje karty działające jako obciążeniowe i kredytowe jednocześnie, z okresem bezodsetkowym do 59 dni i atrakcyjnym oprocentowaniem kredytu karty w wysokości 8 proc. Karty Diners Club są dedykowane małym i średnim firmom, przedstawicielom wolnych zawodów i aktywnym podróżnikom oraz wszystkim, którzy cenią wygodę i bezpieczeństwo. Są akceptowane
w ponad 21 mln punktów handlowo-usługowych i bankomatach w 185 państwach. Karta Diners Club jako jedyna na rynku umożliwia firmom zbieranie mil w programie Miles & More. Diners Club Polska posiada licencję KNF jako krajowa instytucja płatnicza. Jako spółka prawa polskiego działa od 1997 r. Jest częścią Diners Club International, najstarszego wystawcy kart płatniczych i jednej z największych oraz najbardziej znanych niebankowych instytucji na świecie. Więcej informacji na stronie: www.dinersclub.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *