Jak działa dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Wiele pań uważa, że zmarszczki można pokonać jedynie podczas drogich zabiegów u kosmetyczki lub poprzez chirurgię plastyczną. Należy jednak podkreślić, że dobry krem na zmarszczki może dać podobne efekty za niższą cenę.

Magazyn Exclusive Info Kremy przeciwzmarszczkowe 01 Rolands Lakis

Na rynku istnieje wielu kremów na zmarszczki. Może się jednak okazać, że ich skuteczność będzie niezadowalająca. Efekty stosowania niektórych kremów przeciwzmarszczkowych kończą się na nawilżeniu skóry. Warto więc wiedzieć, jakie składniki powinien zawierać krem, który naprawdę pomoże zatrzymać nam młody wygląd i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Dobrze jest również pamiętać o dermokosmetykach, np. z marki Vichy, których skład oparty jest na naturalnych i hipoalergicznych wyciągach oraz ekstraktach.

Kremy przeciwzmarszczkowe powinny być wzbogacone o koenzym Q10. Odpowiada on za metabolizm w każdej żywej komórce, chroni kolagen i elastynę przed działaniem promieni słonecznych, zapobiega starzeniu się skóry oraz zwiększą produkcję włókien białkowych. Koenzym Q10 pomaga również utrzymać jędrność skóry, co zmniejsza związaną z wiekiem utratę jej elastyczności.

W składzie kremu na zmarszczki powinniśmy znaleźć także witaminę C, która jest bardzo silnym antyoksydantem. Zabezpiecza ona skórę przez szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz zwiększa produkcję kolagenu. Należy jednak podkreślić, że dobroczynne właściwości witaminy C będzie można zauważyć tylko wtedy, gdy nośnikiem substancji aktywnych w kremie będą nanosomy lub liposomy, gdyż przenoszą one witaminę C w głębokie warstwy skóry (działa ona jedynie na żywe komórki).

Kwas hialuronowy pomoże natomiast w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry. Jest on naturalnym składnikiem skóry, który wykazuje silne zdolności wiązania wody, co sprawia, że skóra nie jest wysuszona i nie traci elastyczności. Dzięki niemu skóra może zachować także odpowiednią gęstość i sprężystość.

Możemy wybierać również kremy wzbogacone o peptydy, które dostają się do głębokich warstw naskórka. Są one bowiem świetnym nośnikiem substancji o działaniu odmładzającym. Peptydy wykazują także właściwości podobne do botoksu – zapobiegają zbyt silnemu kurczeniu się mięśni, które powoduje pogłębianie się zmarszczek.

Najnowszej generacji kremy przeciwzmarszczkowe zawierają również matrixyl 3000, który odpowiada ze widoczne zmniejszenie się głębokich zmarszczek nawet o połowę. Eksperci podkreślają, że dzięki niemu zwiększa się także napięcie i elastyczność skóry (ok. 15% poprawy). Oznacza to, że mikrokolagen matryxil 3000 może być doskonałą alternatywą dla zastrzyków odmładzających.

Zdjęcie: Rolands Lakis CC