Dopasuj biżuterię do dekoltu

Jesteś już prawie gotowa do wyjścia. Sukienka leży jak ulał, buty i torebka przygotowane, perfekcyjny makijaż i fryzura zrobione, jeszcze tylko biżuteria i możesz ruszać w miasto! Przymierzasz jeden, drugi, trzeci, czwarty naszyjnik – żaden z nich nie wygląda dobrze z Twoim dekoltem… Znajomy scenariusz? Okazuje się, że dobór odpowiedniego naszyjnika wbrew pozorom wcale nie jest taką prostą sprawą.

Naszyjnik Classy V-shaped Crystal, SPARK X kryształy Swarovski
Naszyjnik Chic Crystal, SPARK X kryształy Swarovski

W kształcie litery V

Do wysmuklającego szyję dekoltu V najkorzystniej jest dobrać biżuterię w podobnej linii. Fantastycznie będą wyglądać tu zarówno krótkie, jak i dłuższe modele w kształcie litery V – dyskretna zawieszka na łańcuszku będzie prezentować się wówczas niezwykle elegancko. Istotna uwaga – panie, mogące poszczycić się obfitym biustem powinny zdecydować się na krótszą wersję łańcuszka, by naszyjnik „nie zginął” między piersiami.

Naszyjnik Petite Heart Rose, SPARK X kryształy Swarovski
Naszyjnik Fascino White Pearl, SPARK X kryształy Swarovski
Naszyjnik Chessboard Circle Aquamarine, SPARK X kryształy Swarovski

Owalny, zabudowany dekolt

Zwany również podkoszulkowym lub biżuteryjnym, daje swobodę w wyborze biżuterii. Pasują do niego zarówno długie wisiorki, jak i krótsze wersje. Doskonale sprawdzą się również do niego większe wisiory lub bardziej fantazyjne naszyjniki.

Sea Snail, SPARK X kryształy Swarovski
Naszyjnik Lolly Denim Blue, SPARK X kryształy Swarovski
Naszyjnik Lollipop Silver Night, SPARK X kryształy Swarovski

Dekolt prosty oraz bluzki bez i na ramiączkach

Do klasycznych, prostych dekoltów lub dekoltu hiszpańskiego warto założyć wyrazistą biżuterię. Bardzo efektownie zaprezentują się krótki naszyjnik, jednak należy pamiętać jednocześnie o tym, że taki dodatek potrafi optycznie skrócić szyję. Dlatego panie, które chcą uzyskać efekt odwrotny, powinny sięgnąć po nieco dłuższy model, który wysmukli i wydłuży okolice dekoltu.

Zdjęcia produktów: SPARK X kryształy Swarovski spark-shop.com