Szukaj

Skóra gładka i jędrna na wakacje

Zanim założymy bikini, mamy całą listę rzeczy, które trzeba wcześniej zrobić. Dieta, siłownia, depilacja, może nawet delikatna opalenizna w solarium. A gdyby połączyć te rzeczy i skupić się na potrzebach naszego ciała jako całości? Dokładnie takie podejście proponuje Dominika Nuszczyk, trener personalny i dietetyk, która dla klientek salonu Time for Wax, opracowała specjalny program treningowy. Krótkie i proste do wdrożenia w codzienny rytm życia ćwiczenia, możecie zobaczyć na filmikach. My tymczasem zadaliśmy trenerce klika pytań.

Dominika Nuszczyk 03
Co tak na prawdę oznacza zdrowa sylwetka – jak kobiety mogą stawiać sobie realistyczne cele ćwiczeń?
Zdrowa sylwetka to nie tylko płaski brzuch. Wszystko zaczyna się w naszej głowie. Nie istnieje coś takiego jak szybka dieta, 5 kg w 7 dni. To jest nierealne. Trzeba ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, dbać o siebie. Kiedy wspólnie z Time for Wax realizowałam ten projekt wiedziałam, że te kobiety, które tam przychodzą i się depilują, które dbają o swoje ciało, aby było gładkie, muszą też wiedzieć co zrobić, żeby było smukłe, żeby było zdrowe. Dlatego zaproponowałam im 5 treningów, kilkunastominutowych. Te ćwiczenia nie są lekkie, więc nie będzie łatwo na początku, ale z każdym kolejnym treningiem jest lepiej. Zdrowa sylwetka to nic innego jak wyrabianie w sobie zdrowych nawyków.
Dominika Nuszczyk 05
Rola trenera personalnego – kim jest i jak się z nim współpracuje w praktyce?
Trener to nie tylko osoba, która pokaże ci jak poprawnie wykonać ćwiczenia. To też mentor, motywator. Jak masz gorszą chwilę i wydaje ci się, że już więcej nie możesz, to trener powinien przyjść i przemówić tak, że znowu poczujesz, jak bardzo ci zależy i że dasz radę.
Dominika Nuszczyk 01
Jaka jest Twoja historia – jak zaczęłaś ćwiczyć i jak wyglądała Twoja droga do wzorowej sylwetki?
Nie zawsze miałam takie ciało, jakie mam teraz. W liceum miałam problemy z wagą, więc zaczęłam interesować się zdrowym odżywianiem, zdrowym stylem życiem. Później przerodziło się to  w moją pasję, a teraz jest pracą.
Dominika Nuszczyk 02
Dominika Nuszczyk 04
Filmy z ćwiczeniami
Kilkunastominutowe filmy zawierają ćwiczenia na poszczególne partie ciała – brzuch, uda, pośladki, ramiona i biust. Każdy z treningów składa się z 4-5 czterokrotnie powtarzanych ćwiczeń, które należy wykonywać przez 30 sekund. Filmy z ćwiczeniami Dominiki Nuszczyk znajdziecie tutaj: timeforwax.pl/cwicz-z-nami
Pytania i wstęp: Redakcja Exclusivemag.pl, zdjęcia: materiały prasowe