Jak dobrać torebkę do garderoby?

Wędrowanie po sklepach i przeglądanie ubrań oraz akcesoriów to dla wielu osób niezwykle przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Często jednak dokonujemy wyboru na podstawie okazyjnie niskiej ceny, nie zaś w oparciu o funkcjonalność czy dopasowanie do reszty posiadanej przez nas garderoby. Często w takich sytuacjach wybieramy dość nietypowe wzory, czy fasony. Zastanówmy się jednak nad tym, jak wybrać odważną torebkę, którą potem będziemy mogły dopasować do reszty naszej odzieży. Nie jest łatwo skomponować strój składający się z kilku nietypowych elementów.

purse-1200498_960_720

Często okazuje się to dość problematyczne, tak w przypadku oryginalnej torebki, jak i niebanalnej biżuterii, obuwia czy nakrycia głowy. Jednak jeśli będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach, możemy kupić niezwykły dodatek, który będzie pasował do reszty naszej garderoby.

Nie całkiem spontanicznie

Należy zaznaczyć, że nie warto kupować torebek czy innych akcesoriów całkiem spontanicznie. Mimo że często kuszą nas okazje cenowe, warto chwilę zastanowić się, zanim podejmiemy decyzję. Rozważmy, czy torebka pasuje swoim stylem do rzeczy, które już posiadamy. Nie chodzi o to, aby pasowała ona do wszystkich rzeczy w naszej szafie, ale żeby można było ją nosić przynajmniej do kilku ulubionych zestawów. Niezbyt często się zdarza kompletowanie ubrań dobranych pod jeden dodatek, chociaż jeśli dana torebka ujmie nas swoim kształtem czy charakterem, czasami nie sposób jest się oprzeć. Wówczas należy równocześnie rozejrzeć się za innym elementem garderoby, który może do takiej torebki pasować i w jakiś sposób nadać harmonię strojowi. Jeśli kupujemy torebkę codzienną, to oczywiście musimy pamiętać o tym, by pasowała ona do rzeczy, które najczęściej nosimy. W przypadku torebki wizytowej, czy wieczorowej może być inaczej. Często bowiem przed wielkimi wyjściami kupujemy nową odzież czy obuwie, a wówczas śmiało możemy dobrać je do naszej torebki.

Eksperci już to sprawdzili

Komponowanie stroju i dopasowywanie do niego torebki może także opierać się na kontraście. Jeśli kupiłyśmy torebkę obfitującą w kolory, warto zastanowić się nad strojem w stonowanych barwach. Ważne jest także, aby rozważyć, jak torebka powinna pasować do butów. Jest to kwestia sporna wśród wielu znawców stylu, jednak nie możemy o niej zapominać. Aby być zawsze na bieżąco warto śledzić strony jak TematModa.pl, gdzie eksperci na bieżąco pokazują aktualne trendy.