Dieta pudełkowa – nie tylko dla bogaczy

Od kilku ostatnich lat ludzie zwracają coraz większą uwagę na prowadzony styl życia. Trwa moda na bycie fit, dlatego też nikogo nie dziwi, że na każdym kroku promuje się szczupłą, wysportowaną sylwetkę. Spoglądając jednak na półki ze zdrową żywnością oraz cenniki klubów fitness powstaje pytanie: czy zdrowy tryb życia dedykowany jest wyłącznie osobom zamożnym?


Droga żywność ekologiczna
W większych ośrodkach sportowych karnet na siłownię to koszt ok. 130-200 zł. Jeżeli chodzi natomiast o ekologiczną żywność, różnice cenowe w porównaniu do innych produktów są stosunkowo wysokie. Dziś kilka słów na temat diety pudełkowej, która również pomaga w rozpoczęciu zdrowego trybu życia. Co kryje się pod tą nazwą i dlaczego usługa staje się coraz bardziej popularna?
Dieta pudełkowa to wygoda i oszczędność czasu!
Dieta pudełkowa to nic innego jak catering dietetyczny oznaczający dowóz posiłków na cały dzień i dopasowanych do konkretnej osoby. Nazwa usługi pochodzi od wygodnych pudełek, w które pakowane są zamawiane dania. Dieta pudełkowa stała się popularna przede wszystkim ze względu na wygodę. Klienci otrzymują gotowe, pełnowartościowe posiłki dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Mogą dostarczać kubkom smakowym różnorodne smaki, bez straty czasu na robienie zakupów oraz gotowanie.

Dieta pudełkowa inspiracją na przyszłość
Ponadto dłuższy czas korzystania z usługi może pomóc Ci wprowadzić w życie zdrowe nawyki. To ważne, ponieważ dieta pudełkowa nie jest rozwiązaniem na całe życie. Gdy przestaniesz już zamawiać jedzenie, może posłużyć Ci jako wzór do naśladowania i inspirację do przyszłego żywienia.
Rodzaje oferowanych diet
Aby sprostać nawet najwyższym wymaganiom, firmy cateringowe oferują klientom wiele wariantów. Do wyboru jest najczęściej dieta:

  • wegetariańska
  • paleo
  • dla aktywnych
  • bezglutenowa
  • bezlaktozowa

Jeżeli chodzi natomiast o kaloryczność, klienci zwykle mają do wyboru 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal i 3000 kcal.

Dieta pudełkowa – cena do jakości
Dieta pudełkowa nie należy do najtańszych usług. W zależności od tego, na jaką się zdecydujemy, zapłacimy za nią od kilkuset do nawet 2 tysięcy złotych. Przykładowo na stronie https://www.eatzone.pl/ możemy zamówić dietę Fat Killer na 21 dni za niecałe 1,5 tysiąca złotych, ale również i identyczną dietę Optimal, która kosztuje 200 złotych mniej. Czy mimo takiej rozpiętości cen warto się na nią zdecydować? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie warto podsumować miesięczne wydatki na jedzenie. Weź pod uwagę zakupy spożywcze, drobne przekąski i posiłki spożywane na mieście. Być może okaże się, że dieta pudełkowa nie jest tak kosztowna, jak wydawało Ci się na początku.