Szukaj

Czym dokładnie zajmuje się skup znaczków pocztowych?

Znaczki pocztowe są niewątpliwie najistotniejszym obiektem kolekcjonerstwa

Polska ma choćby swoją spółkę filatelistyczną, jaka działa pod nazwą Polski Związek Filatelistów. Co interesujące, zbieractwo znaczków ma jednakowo wieloletnią historię jak sam znaczek pocztowy. Natomiast pierwszy w historii znaczek to wyjątkowy Penny Black, jaki powstał w Wielkiej Brytanii w roku 1840. Ponoć dużo osób kupiło go z ciekawości oraz trzymało go potem poprzez wiele lat. Jeżeli zamierzasz zainteresować się zbieraniem znaczków, to powinieneś wiedzieć, iż niezwykle ważnym aspektem tejże dziedziny jest ekspertyza filatelistyczna.

Gdzie wycenić znaczki pocztowe? Sklepy filatelistyczne

Dostałeś w spadku po dziadku kilka albumów ze znaczkami i zastanawiasz się, ile możesz na tym otrzymać? Weryfikację znaczka możesz mniej więcej zweryfikować na podstawie dotychczasowego katalogu Fischera. Pamiętajmy również, że katalog podaje znaczki z właściwie widocznym i indywidualnym kasownikiem. Musi być widoczna nazwa miejscowości i data przekazania. Znaczki wyceniają także sklepy specjalistyczne np. skup znaczków pocztowych Gdynia, które mogą również kupić od nas zbierackie znaczki, zapewniając nam doskonałą cenę.

Gdzie faktycznie możemy wycenić znaczki pocztowe?

Jeśli mamy to szczęście oraz w spadku na przykład po dziadku, lub także wuju dostaliśmy w spadku albumy ze znaczkami, to zwykle zastanawiamy się – ile naprawdę będą one warte. Na pewno samemu będzie nam trudno zrobić oceny, jeśli nie znamy się na znaczkach, więc także należałoby skonsultować się ze specjalistą. Takiego profesjonalistów zwykle zatrudniają sklepy specjalistyczne np. skup znaczków pocztowych Katowice, gdzie możemy się udać.

Zobacz cenę w katalogu Fishera

Jeżeli interesuje cię cena za konkretny znaczek pocztowy, to najlepiej jest spojrzeć do katalogów Fischera. Zamieszczone są aż dwa tomy, w jakich odnajdziesz oferowane ocenienie wartości poszczególnych obiektów. Dzięki temu otrzymasz wskazówki, jakie pozwalają określić ci jak ważną kolekcję masz oraz czy sprzedaż jednych egzemplarzy jest w ogóle rentowna.

Inwestowanie w znaczki

Wielu osobom wydaje się, że inwestowanie w znaczki jest łatwe, natomiast tak nie jest. Inwestowanie w wyjątkowe znaczki wymaga dużej wiedzy i może być wymagającym zadaniem dla początkujących. Znaczki kolekcjonerskie należą do jednych z najlepszych przenośnych inwestycji materialnych, gdyż zajmują niewiele miejsca, wymagają jednak określonego sposobu przechowywania, ponieważ ich stan jest jednym z najważniejszych elementów określających wartość znaczka. Jeśli planujemy znaleźć interesujące okazy, to należałoby odwiedzić profesjonalny punkt specjalizujący się w filatelistyce np. skup znaczków pocztowych Łódź.