Czy wszystkie materiały nadają się do szycia?

Odzież i inne tekstylia mogą być szyte z różnych materiałów. Czy jednak wszystkie z nich nadają się do tego celu?

Aby samodzielnie uszyć efektowną bluzkę, spódnicę czy sukienkę, nie trzeba posiadać szczególnego talentu. Wystarczy dobra maszyna do szycia, materiały oraz inne akcesoria. W sieci można znaleźć obecnie dużo poradników dotyczących tego, jak samodzielnie przygotowywać odzież, dekoracje do domu i inne produkty tekstylne.

Na efekt naszej pracy składa się wtedy wiele czynników – wśród nich znajdują się również materiały do szycia. Jakie z nich warto wybierać?

Tkaniny idealne do szycia

Dobór odpowiednich tkanin do szycia to podstawa. Wybieramy je nie tylko pod kątem ich wyglądu czy dotyku, ale również zastosowania oraz składu.

Przykładowo, na bluzki najlepiej będą nadawały się materiały bawełniane, na przykład bawełna koszulkowa czy woal. Z kolei na marynarki czy sztywniejsze spódnice doskonale nadaje się grubsza gabardyna.

Warto sprawdzić materiały do szycia od Ctnbee – firmy, która zaopatruje amatorów krawiectwa na terenie całej Polski. W ofercie możemy znaleźć wiele interesujących materiałów idealnie nadających się do szycia.

Warto przy tym wskazać, że materiały do szycia od Ctnbee pochodzą z naturalnych materiałów – dzięki temu są przyjazne dla skóry, trwałe, bezpieczne. Niektóre rodzaje tkanin zawierają niewielki dodatek włókien syntetycznych, na przykład poliestru albo Lycry, dzięki czemu są lekko elastyczne.

Kłopotliwe dzianiny

Osoby zainteresowane szyciem powinny przede wszystkim unikać dzianin, z których przede wszystkim wykonuje się swetry.

Dzianiny wprawdzie mogą być zszywane, ale wszystko zależy od tego, jaka jest ich faktura – te o drobnych oczkach pozwalają na uzyskanie trwałego ściegu, ale już szycie luźno dzierganej dzianiny nie będzie możliwe.

Zatem dobór odpowiednich tkanin do szycia ma bardzo duże znaczenie – warto zapoznać się z różnymi rodzajami tkanin, aby znaleźć dla siebie takie, które będą doskonale nadawały się do przygotowania wymarzonych ubrań!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *