Szukaj

Co oznacza prêt-à-porter? Sprawdź definicję w pierwszym w Polsce słowniku mody!

Ta wyjątkowa publikacja marki Domodi jest dostępna od 20 stycznia 2020 r. w ekskluzywnej wersji drukowanej oraz w postaci platformy online

Co łączy Paulinę Smaszcz-Kurzajewską z Jess Adamczyk? Martę Siniło z Macademian Girl? Annę Halarewicz z Maciejem Gajdurem? To zaledwie część znanych nazwisk ze świata fashion, które spotkały się przy wyjątkowym projekcie Domodi – pierwszym w Polsce słowniku mody. Każde z nich stało się ambasadorem hasła – miało za zadanie je zinterpretować i opisać swoimi słowami

Znajomość klasyki i trendów

Siła projektu marki Domodi tkwi przede wszystkim w doskonałym opracowaniu graficznym książki, która – wydrukowana w limitowanej wersji 200 egzemplarzy – w dłoniach staje się źródłem modowej wiedzy, do której warto wracać. W słowniku odnajdziemy hasła wyjaśniające najważniejsze terminy nie tylko współczesnej mody, ale również tej z ubiegłych epok. Obok conversów znajdziemy krynolinę, styl wiktoriański tuż przy grunge, a haute couture koło fast fashion.

Modowa Wikipedia

To prawdopodobnie najlepiej opracowany wachlarz modowych pojęć, który w ciekawy i inspirujący sposób zaprasza do wycieczki po osi czasu mody. A litera Z nie oznacza końca przygody ze słownikiem. Domodi zadbało o jej kontynuację w postaci klikalnej platformy, którą można na bieżąco aktualizować. Użytkownik może w łatwy sposób poruszać się między hasłami i ich powiązaniami, poznawać samych twórców, a nawet zostać jednym z nich! W ten sposób na naszych oczach rodzi się modowa wersja Wikipedii, która zbiera wokół siebie ekspertów z branży fashion oraz najważniejsze hasła i terminy.

Słownik mody idealnie wpisuje się w hasło towarzyszące naszej marce – cała moda w jednym miejscu. Celem tego projektu było wyjście poza dotychczasowy schemat. Stworzenie modowego „must know” a jednocześnie „must have” dla wszystkich tych, którzy kochają modę – tak samo jak my! – komentuje Martyna Głowińska, marketing i PR manager z Grupy Domodi.

Sprawdź jak dobrze znasz język mody

Moda. Ludzie. Trendy. – trzy filary Domodi zamknięte w jednym projekcie. Ciekawi, jak wyszło? Zajrzyjcie na online’ową wersję słownika: https://slownikmody.domodi.pl/ i sprawdźcie, czy na pewno znacie wszystkie pojęcia z branży fashion!