Czy warto wymieniać walutę w Internecie?

Bank, stacjonarny kantor, a może… serwis wymiany walut przez internet? Coraz większa liczba osób decyduje się na to trzecie rozwiązanie. Sprawdza się ono świetnie zarówno w przypadku prowadzenia międzynarodowego biznesu, jak też podczas podróży służbowych czy po prostu kupowania pamiątek za granicą. Dlaczego warto postawić na kantory internetowe?

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-image-currency-exchange-us-dollar-polish-zloty-image36585136

Po pierwsze – oszczędność

Przede wszystkim wymiana waluty za pośrednictwem kantorów internetowych pozwala nam na poczynienie sporych oszczędności. Będąca liderem branży spółka Currency One, właściciel portalu Internetowykantor.pl oraz platformy społecznościowej Walutomat umożliwia np. wymianę walut nawet do 8% taniej niż w banku. Jest to możliwe dzięki
niskiemu spreadowi, czyli różnicy pomiędzy ceną sprzedaży a ceną kupna danej waluty. W bankach mamy do czynienia z ustalaną indywidualnie wysoką marżą, działającą na niekorzyść klienta. W przypadku e-kantorów mamy możliwość zatwierdzenia transakcji dopiero wtedy, kiedy kurs osiągnie zadowalającą dla nas wysokość. A za pomocą praktycznego kalkulatora korzyści możemy sprawdzić dokładnie, ile zaoszczędzimy.

Po drugie – bezpieczeństwo

Polacy coraz chętniej kupują w sieci i coraz mniej sceptycznie podchodzą do realizowanych za jej pośrednictwem transakcji finansowych – również w obcych walutach. Słusznie, ponieważ właściciele e-kantorów dokładają wszelkich starań, aby zapewnić swoim klientom pełne bezpieczeństwo. Przestrzegane są wszystkie przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Wykorzystuje się bezpieczne protokoły SSL oraz wielostopniowe systemy zabezpieczeń stosowane w bankowości elektronicznej. Każda transakcja zatwierdzana jest przez kilku pracowników, a nad całym procesem czuwa grupa wykwalifikowanych ekspertów.

Po trzecie – szybkość i wygoda

W przypadku wymiany walut online wystarczy założyć konto na odpowiednim portalu i być posiadaczem dwóch rachunków bankowych: walutowego i rozliczanego w złotówkach. Transakcje realizowane są szybko – bezpłatny przelew zwrotny możemy otrzymać nawet po 15 minutach, jeśli mamy konto w tym samym banku, z którego korzysta e-kantor. Podczas trwania całego procesu możemy na bieżąco go monitorować, a w razie wątpliwości skorzystać z pomocy stale dostępnej obsługi klienta.

Tekst: autor zewnętrzny, fot.: epSos .de CC BY- SA 2.0