Cztery sposoby na karnawałowe zakupy

Karnawałowa zabawa, dla niektórych może studniówka – początek roku to pora na zakupy stroju na eleganckie okazje. Problem w tym, że właśnie jesteśmy bez grosza po świątecznych i sylwestrowych wydatkach. Podpowiadamy więc kilka pomysłów jak upolować dobre rzeczy w dobrej cenie i jeszcze mieć z tego trochę radości.

Zakupy w sieci

Po pierwsze prześledź trendy

Zanim ruszysz na zakupy prześledź strony internetowe i papierowe wersje magazynów modowych. Podkreślam magazynów o modzie, które faktycznie pokazują trendy, a nie katalogów zakupowych, które z modą nie mają wiele wspólnego. Być może nie znajdziesz w sklepach tego co na wybiegach, ale będziesz czuć się pewniej i szybciej dokonasz wyboru.

Po drugie zrób listę oczekiwań

Najpierw pomyśl jak chcesz wyglądać, jakie wrażenie zrobić, jak pokazać swoją osobowość. Później zastanów się które kluczowe części garderoby budują Twój wymarzony look. Naturalnie największe znaczenie będą mieć sukienka lub garnitur, buty i torebka więc określ dokładnie co jest dla Ciebie ważne. Nie buduj szczegółowej wizji koloru, materiału i kroju, bo ideału nie znajdziesz. Raczej określ jakie wrażenie ma robić dana rzecz. Dzięki temu, kiedy znajdziesz coś dobrego od razu będziesz wiedzieć, że chcesz to kupić. Zastanów się ile razem chcesz wydać i z czego możesz ewentualnie zrezygnować, a z czego absolutnie nie.

Po trzecie poszukaj okazji w internecie

Mimo, że centra handlowe mają zwykle podobny wybór marek i naprawdę szeroki asortyment to rzadko bywa tak, żeby w jednym miejscu było rzeczywiście wszystko. Zawsze znajdzie się jeden butik, którego brakuje, albo jakaś rzecz jest dostępna tylko w niektórych lokalizacjach. Czy zatem nie warto rozważyć zakupów w sieci? Jeśli robisz większe zakupy to chyba bez różnicy czy czekasz na weekend, aby wybrać się do galerii handlowej, czy zamówisz produkty wcześniej i wkrótce dostaniesz je w paczce. Dodatkowo w sieci możesz naprawdę kupić sporo taniej i to bez konieczności przeszukiwania dziesiątek modeli w outlecie. Nie chodzi tutaj tylko o zwykłe zniżki, ale o popularne ostatnio kupony. Sprawdźmy to na przykładzie butów np. kupony rabatowe Deichmann na Kupon.pl – polega to na tym, że mamy do wyboru zniżki na określoną markę i wybieramy tę, która nam odpowiada. Jeśli kupimy wszystkie planowane produkty z takim dużym rabatem to łącznie możemy zaoszczędzić sporą kwotę. I to bez biegania od sklepu do sklepu i wyglądania przy tym jak skąpy klient, którego sprzedawcy nie lubią. Nie obawiaj się o mierzenie i zwroty – obecnie produkty w sieci są tak dobrze pokazane, a zwroty tak sprawne, że naprawdę nie stanowi to problemu.

I po czwarte zorganizuj wspólne kupowanie

Jest jednak jedna rzecz, która sprawia, że kupowanie w sieci ciągle mniej nas kręci niż chodzenie po sklepach – to emocje płynące ze wspólnej wyprawy do sklepu. Ale czy nie można sobie wzajemnie doradzać, dobrze się przy tym bawiąc, a na koniec zamówić jeszcze coś dobrego do jedzenia? I to bez jeżdżenia od galerii do galerii handlowej. A jeśli chcesz wyjść na zewnątrz to wystarczy usiąść w ulubionej kawiarni z tabletem i tam też możesz w miłej atmosferze zrobić zakupy. Jak widać wiele spraw wystarczy tylko dobrze zaplanować, a niekoniecznie działać impulsywnie.

Fot. Shutterstock