Szukaj

Czeskie ośrodki narciarskie inaugurują sezon

Gdzie i za ile można jeździć na nartach w Czechach w sezonie 2021/22
fot. Czech Tourism

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów i miłośników narciarstwa zjazdowego, snowboardu, biegówek i innych sportów zimowych: czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu, intensywnie zaśnieżają trasy zjazdowe.

Sprawdź jak wyjechać na narty do Czech: #ZimoweVademecum

SkiResort Černá hora – Pec działa od 3 grudnia 2021 r.

Karkonoski sezon narciarski rozpocznie się, tak jak zwykle, na Černej horze. Otwarta jest już trasa zjazdowa Anděl (1100 m), trasa Zalomená (1100 m), a jeśli warunki pogodowe pozwolą, także dziecięca trasa zjazdowa Sport 1 (250 m) i być może górny odcinek trasy Černohorská (1600 m). W piątek 3 grudnia do dyspozycji narciarzy powinno być 2,5 – 4 km tras. SkiResort uruchomił już sprzedaż skipassów online. Można je zakupić na stronie skiresortcard.cz. Przez te stronę można także zarezerwować sprzęt w wypożyczalni SkiResort Live lub miejsce parkingowe.

Ośrodek narciarski Černá hora – Pec, fot. Czech Tourism
Sprawdź ceny skipassów w ośrodku: Černá hora

Ośrodek narciarski Klínovec działa od 4 grudnia 2021 r.

W sobotę 4 grudnia w ośrodku narciarskim Klínovec ruszyła kolejka linowa Dámská wraz z niebieską trasą zjazdową o tej samej nazwie. W ośrodku trwa intensywne naśnieżanie, więc warunki do szusowania są znakomite. Obecnie ośrodek oferuje promocyjne ceny. Całodniowy skipass kosztuje 590 Kč (ok. 100 zł), trzy godziny szusowania kosztują 490 Kč (ok. 83 zł).

Na trasę zjazdową wjedziemy nowoczesną kolejką linową z ogrzewanymi siedzeniami i osłoną. Tylko do 12 grudnia można zakupić w eshopie ośrodka Klínovec sezonowe skipassy ze znaczną zniżką lub całodzienny skipass do wykorzystania w głównym sezonie za 850 Kč (ok. 144 zł).

Ośrodek narciarski Klínovec, fot. Czech Tourism
Sprawdź ceny skipassów w ośrodku Klínovec

Sezon zimowy w ośrodku Dolní Morava rozpoczęty już 4 grudnia

W weekend 4 grudnia zainaugurował sezon popularny ośrodek sportów zimowych w Dolni Moravie. W sobotę i niedzielę pierwsi narciarze będą mogli szusować na trasie Slamník. W cenie skipassu jest przejazd kolejką Sněžník i wyciągiem Slamník. Cena skipassu w wyniesie 560 Kč (ok. 95 zł), od 9 grudnia 880 Kč (ok. 149 zł) (przez eshop 790 Kč – ok. 134 zł).

Ośrodek narciarski Dolní Morava, fot. Czech Tourism

Grand Opening sezonu w Szpindlerowym Młynie 11 grudnia 2021 r.

Špindl SkiOpening to tradycyjna impreza, która inauguruje sezon narciarski w Szpindlerowym Młynie. W stacji Święty Piotr priorytetem jest zaśnieżenie tras Turistická 2, Hromovka II (1a), Červená 3. Na Medvědínie: Červená 12a, Horní Mísečky – Turistická 13a, Cvičná louka 14.

SkiOpening odbywa się w piątek 10 grudnia 2021 r.. Ośrodek oferuje wówczas promocyjne ceny. Jednodniowy skipass można zakupić za 990 Kč (ok. 168 zł)w kasie lub za 660 Kč (ok. 112 zł) przez eshop GoPass. Im wcześniej zakupimy skipass, tym taniej. Już teraz można kupić jednodniowe skipassy na sobotę 11 grudnia i niedzielę 12 grudnia za 620 Kč (ok. 105 zł).

Ośrodek narciarski Špindlerův Mlýn, fot. Czech Tourism
Sprawdź ceny skipassów w ośrodku Špindlerův Mlýn

W trzeci grudniowy weekend rozpocznie sezon Ještěd

W ośrodku narciarskim Ještěd zostanie otwarta nowa trasa zjazdowa Skalka. Przed poprzednim sezonem zimowym poszerzone zostały trasy zjazdowe Slalomák, Liberecká i Beranova cesta. Na Ještědzie działa nowy system  naśnieżania Snow Factory, który jest w stanie produkować śnieg, bez względu na panujące temperatury. Dzięki temu rozpoczęcie sezonu jest zaplanowane na sobotę 18 grudnia.

Ośrodek oferuje 5 kolejek linowych i 6 wyciągów. Trasy zjazdowe są odpowiednie dla rodzin z dziećmi, ale także dla doświadczonych narciarzy. Gdy śnieg dopisze, będzie można korzystać także z toru saneczkowego, który rozpoczyna się przy górnej stacji kolejki linowej Skalka.

Ośrodek narciarski Ještěd, fot. Czech Tourism
Sprawdź ceny skipassów w ośrodku Ještěd

Jakie obostrzenia czekają na narciarzy w Czechach?

Zgodnie z rozporządzeniem rządu z ośrodków narciarskich mogą korzystać osoby posiadające certyfikat ozdrowieńca (ważny do 180 dni) lub potwierdzający szczepienie (od ostatniej dawki musi upłynąć co najmniej 14 dni). To rozporządzenie nie dotyczy dzieci poniżej 12 lat. U dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat jest uznawany, oprócz certyfikatu ozdrowieńca lub potwierdzającego szczepienie, także test PCR, nie starszy niż 72 godziny.

We wszystkich pomieszczeniach obowiązuje noszenie maseczek.

Oficjalne, rządowe informacje dotyczące sytuacji pandemicznej Republiki Czeskiej