Szukaj

Cracow Fashion Week 2024 – Backstage

Na wybiegu zobaczyliśmy ponad 50 kolekcji. autorstwa absolwentów SAPU

17 marca 2024 r., na rozpoczęcie Cracow Fashion Week, odbył się dyplomowy pokaz mody zorganizowany przez Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU). Impreza zgromadziła w Krakowskim Parku Technologicznym na Czyżynach tłum przedstawicieli branż kreatywnych nie tylko z Krakowa

Krakowski tydzień mody to impreza, która na dobre wpisała się do kalendarza branży modowej naszej części Europy. Mimo, że pod względem skali pokazów, rozpoznawalności projektantów i zaangażowania ze strony miasta nie może się jeszcze równać z Mediolanem czy Londynem, to jakością wcale im nie ustępuje. Uczestnicy wzięli udział w maratonie ponad 50 kolekcji autorstwa młodych projektantek i projektantów mody.

Dominującymi kolorami na wybiegu były intensywna czerwień, delikatny brzoskwiniowy i wyjątkowe odcienie błękitu oraz brązowego, które zgodnie z najnowszymi światowymi trendami, zaprezentowane zostały w niezwykle intrygujących połączeniach. Nie brakowało również indywidualnego charakteru projektantów, którzy w swoich kreacjach eksperymentowali z nietypowymi formami i nietuzinkowymi detalami, wprowadzając do świata mody świeżość i nowoczesność. Projektu zachwycały nie tylko pomysłowością, ale też świadomością społeczną i środowiskową.

Po zakończeniu pokazu jury wyróżniło 15 projektów, a ich twórcy zostali nagrodzeni przez sponsorów wydarzenia. Wydarzenie jest początkiem całotygodniowej serii spotkań, wernisaży, warsztatów i pokazów odbywających się w ramach Cracow Fashion Week na terenie całego Krakowa.

Tekst: Marzena Spyrka