Co wyróżnia zegarki szwajcarskie?

Szwajcaria to kraj, który jest znany przede wszystkim z precyzją oraz najwyższą jakością. To również państwo popularne z produkcji zegarków, które nawiązują do najlepszych tradycji.

Czym charakteryzują się zegarki szwajcarskie?

 Nie da się ukryć, że zegarki szwajcarskie to jedne z najbardziej popularnych oraz docenianych na całym świecie. Wyróżniają się one doskonałą precyzją działania oraz walorami estetycznymi. Nic więc dziwnego, że jeszcze do niedawna zegarmistrzowie na całym świecie pragnęli ukończyć kursy doskonalące właśnie w Szwajcarii.

 Dziś jednak zegarki szwajcarskie są tym bardziej szanowane, ponieważ na rynku znajdują znajdują się przede wszystkim tandetne, niskiej jakości i cechujące się krótką żywotnością produkty z krajów azjatyckich. Jeśli więc chodzi o zegarki ze Szwajcarii, nawet te z przysłowiowej niższej półki są wyrobem bardzo dobrym. Co więcej, produkty szwajcarskie są regularnie modyfikowane oraz unowocześniane, tak aby zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby.

 Modele zegarków szwajcarskich są produkowane w ilościach jednostkowych. To z kolei oznacza, że aby wykonać ręcznie jeden model, potrzebne jest około dwóch tysięcy godzin pracy zegarmistrzów. Najlepsi w swoim fachu skupiają się na swojej pracy niezwykle mocno. Nieustannie dążą do perfekcji oraz najwyższej precyzji, co sprawia, że zegarki szwajcarskie są najlepsze na świecie.

 Szwajcarzy to osoby niezwykle sumienne, dlatego też posiadają największy udział na świecie wśród producentów zegarków – wartość produkcji wynosi ponad pięćdziesiąt procent.

Jak rozpoznać oryginalne zegarki szwajcarskie?

 Wbrew pozorom, zegarki pochodzące ze Szwajcarii można bardzo prosto rozpoznać. Jeśli posiadają one napis „Swiss made”, oznacza to, że ich mechanizm pochodzi właśnie z tego kraju, został tam zamontowany oraz przeszedł finalną kontrolę. Słowem – zegarek w pełni pochodzi ze Szwajcarii.

 Jeśli z kolei posiada on napis „Swiss movement” lub „mouvement suisse”, należy sądzić, że mechanizm został zakupiony w Szwajcarii, ale pochodzi od innych światowych producentów. Warto jednak uważać na napis „Swiss Movt”, ponieważ to oznacza, iż nie ma on nic wspólnego ze szwajcarską precyzją. Prawdziwe zegarki szwajcarskie można znaleźć tutaj: https://www.zegarkionline.pl/szwajcarskie-c-1.html