City break – na imprezę i w interesach

Są takie miejsca na mapie, których po prostu nie można nie odwiedzić. Porównajmy to chociażby do filmów – są takie klasyki, których nieznajomość wręcz wyklucza z towarzystwa i zrozumienia kultury masowej. Paryż, Londyn czy Madryt to najbardziej popularne kierunki, ale są też miejsca mniej oczywiste, a równie ważne np. Nicea i sąsiadujące z nią Monte Carlo, mniej turystyczne Wyspy Kanaryjskie jak Lanzarote i Fuerteventura, albo lokalizacje całkiem filmowe jak Las Vegas, Rio de Janeiro. Każde takie miejsce ma wyjątkową, inspirującą aurę i doskonale nadaje się na, krótki, kilkudniowy wyjazd tzw city break.

City break

Odskocznia od codzienności

Oczywiście, że w Europie można wyskoczyć do innego miasta wręcz na jeden obiad, a na wyjazd za ocean trzeba zarezerwować przynajmniej kilka dni, ze względu na długość lotu. Jednak ważniejsza jest sama idea – oderwania się od rutyny i poczucia atmosfery innego, ciekawego miasta. To nie jest wyjazd na starannie zaplanowane wakacje z programem zwiedzania, ale rodzaj spontanicznego odkrywania. Kiedy uda nam się upolować bilety w dobrej cenie na jednym z portali specjalizujących się w wyjazdach typu city break np. www.sky4fly.net może okazać się, że odwiedzimy niesamowite miejsce gdzieś na świecie w cenie krajowego wyjazdu. Tanie i przyzwoite spanie można zarezerwować chociażby na booking.com. Warunek jest jeden – trzeba być otwartym na przygodę, poznawanie nowych kierunków i pomyśleć do przodu – wtedy na pewno uda się znaleźć okazję.

Zgodnie z naszymi zainteresowaniami

Skoro to wszystko takie proste, to dlaczego jeszcze nie byłeś na city break’u? Być może dlatego, że czujesz się jak słuchacz na antenie radiowej zapytany o ulubioną piosenkę. Skoro możesz wybrać wszystko, to po prostu nie wiesz co wybrać.

Najprostsza rada jest taka, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, które miejsca są ważne dla ciebie. Jeśli uprawiasz kitesurfing czy inne wodne sporty deskowe, to nie możesz nie być chociaż w jednej kultowej miejscówce kojarzonej z tym sportem – Egipt, Sardynia czy inne miejsce – wybór należy do ciebie, ale masz już klucz czego szukać. Jeśli twierdzisz, że interesujesz się filmem, może warto wyskoczyć na znany festiwal filmowy, a jeśli stawiasz pierwsze kroki jako blogerka modowa, na pewno pomogą ci samodzielnie zrobione zdjęcia z fashion weekendu w jednej ze stolic światowej mody. Bez obaw, najtańsze bilety na tę imprezę np w Londynie to zaledwie 20 funtów, więc można sobie na to pozwolić, trzeba tylko chcieć.

Nie tylko dla zabawy

Jeśli jesteś młodym przedsiębiorcą, właścicielem start-up’a popatrz też na szybki wyjazd w dobrej cenie jako okazję do robienia interesów i nawiązywania kontaktów na nowych rynkach. Oczywiście można napisać maila, ale sam pomyśl, czy nie bardziej wartościowy będzie kontakt, kiedy po wymianie poczty elektronicznej przylecisz do swoich biznesowych znajomych na kawę do ich miasta. Zresztą do pewnych miejsc prościej jest zwyczajnie wejść z ulicy i zagadać. Jeśli pojedziesz do Londynu czy Berlina w środku tygodnia bilety będą jeszcze tańsze. Może się okazać, że kiedy dołączysz do spotkań udział w targach taka eskapada na prawdę się opłaci, a już na pewno pozwoli nabrać ogłady i swobody w nawiązywaniu kontaktów. Krótko mówiąc, warto oswoić się z myślą, że świat należy do nas, ale musimy do niego wyjść i otworzyć się na nowe możliwości.

Tekst: redakcja Exclusivemag.pl, fot. Nick HarrisCC BY-ND 2.0