Ciemne owłosienia a tradycyjna depilacja

Gładka, wypielęgnowana i jędrna skóra stanowi niewątpliwie jeden z niekwestionowanych atrybutów kobiecości

Z tego też powodu znaczna część kobiet stosuje nawet codziennie – zależnie od indywidualnych potrzeb – rozmaite metody usuwania zbędnego owłosienia, aby cieszyć się możliwie trwałym efektem gładkiej skóry

Panie o ciemnych, twardych i grubych włosach borykają się niejednokrotnie z problemem skutecznego usunięcia owłosienia, które w ich wypadku jest wyjątkowo dokuczliwe oraz rzucające się w oczy. Ciemne włoski pod pachami, na łydkach, a nierzadko również na przedramieniu czy w okolicach górnej wargi niewątpliwie utrudniają utrzymanie atrakcyjnego wyglądu. Znacznym problemem jest fakt, iż tradycyjne, stosowane od lat metody depilacji w przypadku wyjątkowo ciemnych włosów cechuje niska skuteczność.

Specyfika ciemnego owłosienia contra depilacja tradycyjna

Ciemne, grube i twarde włosy posiadają znaczną ilość melaniny, czyli barwnika włosa, a ponadto są one wyjątkowo mocne i oporne na działanie niektórych chemicznych czy kosmetycznych preparatów do depilacji. Dlatego też osoby o tego rodzaju owłosieniu zwykle zmuszone są do stosowania metod pozwalających na uzyskanie trwałych efektów depilacji.

Kobiety o ciemnych włosach wybierają zwykle – zależnie od indywidualnych preferencji i możliwości – golenie włosów maszynką do golenia, usuwanie za pomocą rozgrzanego wosku lub wyrywanie z cebulkami poprzez stosowanie depilatora elektrycznego. Metody te jednakże są nie tylko bolesne, ale również mogą powodować bolesne podrażnienia skóry. Konieczność cyklicznego powtarzania owych sposobów stanowi ich dodatkową, negatywną cechę.

Usuwanie ciemnych włosów laserem diodowym

Nowoczesna metoda taka jak depilacja.pl – depilacja laserowa to metoda dedykowana przede wszystkim osobom o ciemnych i grubych włosach opornych na działanie tradycyjnych sposobów depilacji.

Laser wnika do wnętrza włosa i zamienia występującą w nim melaninę na ciepło niszczące struktury włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Wraz z ilością melaniny we włosie zwiększa się skuteczność działania lasera, a tym samym skuteczność depilacji.

 fot. Jakob Montrasio CC BY 2.0