Ciekawa alternatywa dla gier komputerowych

Różne gry komputerowe są bardzo lubiane zarówno przez dzieci i młodzież, jak również przez osoby dorosłe. Głównie dotyczy to męskiej części populacji, która potrafi umawiać się z kolegami na sobotnie rozgrywki w FIF-ę. I choć może być to przyjemny sposób odreagowania całotygodniowych stresów, warto pomyśleć też nad innym rozwijającym hobby.

Gry planszowe

Planszówki wracają do łask do tego stopnia, że organizowane są duże spotkania i konwenty, na których możemy grać do woli. Niezwykle popularne są gry planszowe z pewną fabułą, które rozwijają wyobraźnię, umiejętność planowania i przewidywania. Jest to niezwykle istotne nie tylko we wczesnej młodości, ale także w dorosłym życiu. Rozwijające aspekty gier planszowych to doskonały trening dla naszego mózgu i świetny sposób na relaks.

Lego dla dużych chłopców

Klocki Lego fascynują ludzi w każdym wieku. Często stanowią pierwszy impuls do zostania budowniczym, architektem lub inżynierem. Nic więc dziwnego, że trudno się od nich oderwać nawet dorosłym mężczyznom. Producenci wyszli tym potrzebom naprzeciw i nieco starszym klientom proponują rozbudowane i zaawansowane zestawy klocków Lego, które są dostępne np. na Merlin.pl. Warto również wspomnieć, że klocki te są często wykorzystywane także przez artystów.

Larpy i RPG

Przeważnie fabuła tych gier umieszczona jest w świecie fantasy, który nie każdego interesuje, ale warto spróbować się w nim odnaleźć. Jeśli taki typ rozgrywki przypadnie nam do gustu, zyskamy ciekawy i niebanalny sposób na spędzenie wolnego czasu. Na dodatek zamiast grać w gry komputerowe oparte o fabułę gier RPG, sami staniemy się reżyserami akcji i kreatorami swojej postaci, której będziemy mogli nadać indywidualne cechy charakteru.

Sport to zdrowie

Zamiast godzinami tkwić przed komputerem, o wiele lepiej i zdrowiej jest iść na basen, na spacer lub siłownię. Tak popularne ostatnio biegi to nie tylko sposób na poprawę kondycji, ale również solidny zastrzyk endorfin i tlenu, co w znaczący sposób wpływa na obniżenie poziomu stresu. Z tego względu chociaż po intensywnej aktywności jesteśmy fizycznie zmęczeni, nasz umysł jest o wiele bardziej zrelaksowany niż po długim czasie spędzonym przed komputerem.

Tekst: autor zewnętrzny, fot. Intel Free Press CC BY 2.0