Jak cię widzą, tak cię piszą – zadbaj o swój image w biznesie

Czy zdarzyło ci się, że odmówiono ci pracy, o którą się ubiegałaś, ze względu na twój wygląd? Czy patrząc na siebie w lustrze, nie czujesz się pewnie i najchętniej wzięłabyś wolne? Zamiast narzekać, poznaj kilka trików, które sprawią, że w oczach współpracowników będziesz wyglądać profesjonalnie!

Image w biznesie 01Klasyka zawsze w cenie

Istnieje kilka zasad, które odnoszą się do tworzenia wizerunku idealnego pracownika. Jedna z nich to ta, która odwołuje się do noszonych ubrań. Jeżeli do tej pory zdarzało ci się zaspać i przychodzić w stroju wybranym spontanicznie, bez głębszej refleksji, będziesz musiała zapomnieć o tej manierze i poważnie podejść do postawionego przed tobą zadania.

Kluczem do sukcesu jest umiejętne kompletowanie ubrań i dostosowywanie się do zasad panujących w każdej firmie. Dress code obowiązuje każdego, niezależnie od jego pozycji w pracy, dlatego chcąc zadbać o perfekcyjne stylizacje, wybieraj klasyczne zestawy (żakiet plus marynarka lub spódnica midi lub elegancka sukienka o prostym kroju i odpowiedniej długości) w stonowanych barwach.

Ekstrawagancja? Tak, ale nie w pracy

Ta sama zasada dotyczy również kwestii makijażu i fryzury. Mocny make-up i niebanalne upięcia pozostaw na specjalne, prywatne okazje. Codzienny makijaż do pracy nie powinien być przesadzony, niemniej jednak, musisz wykonywać go precyzyjnie, nie dopuszczając do wpadek. Zainwestuj w podkład, który ujednolici koloryt twojej skóry oraz zmatowi ją na wiele godzin siedzenia przy biurku, bez konieczności poprawek. Całość oprósz transparentnym pudrem, a rzęsy wytuszuj maskarą, która nie osadzi się na policzkach po całym dniu spędzonym w pracy. Szminka nie jest koniecznym elementem biurowego makijażu, ale jeśli lubisz podkreślać usta, zrób to pomadką w delikatnym odcieniu lub przezroczystym błyszczykiem.

Swoim włosom możesz poświęcić mniej czasu, upinając je w nieskomplikowany kok lub zbierając wysoko na czubku głowy w kucyk. Ważniejsza kwestia to ich właściwa koloryzacjaoraz pielęgnacja. Nikt nie przymknie oka na przetłuszczone pasma oraz odrosty błagające o wizytę u fryzjerki. Nie zapominaj również o tym, że kolor włosów także nie jest bez znaczenia. Zrezygnuj z intensywnych odcieni, które wyglądają sztucznie i nieprofesjonalnie i zdecyduj się na bliskie naturalnym tonom środki koloryzujące, np. brązy i blondy od L’Oreal.

 

Tekst: autor zewnętrzny, fot. © Tmcphotos | Dreamstime.com