Jakiś czas temu w Exclusive Info poruszaliśmy zagadnienie aplikacji sportowych na telefon. Jako, że zbliża się jesień – czas, gdy nasza dieta zazwyczaj ulega zmianie na bardziej kaloryczną, a treningi stają się mniej regularne, przygotowaliśmy kolejny przegląd ciekawych aplikacji, które zmobilizują Was do ćwiczeń i nie pozwolą przybrać na wadze.

Jeżeli lubicie biegać to z pewnością przypadnie Wam do gustu prosta i darmowa aplikacja RunKeeper (dostępna na Androida i iPhone’a). W czasie biegu monitoruje ona przebyty przez nas dystans, prędkość, czas i liczbę spalanych kalorii. Pokazuje także przebytą przez nas trasę w formie ścieżki na mapie. RunKepper posiada także własny portal społecznościowy, na którym istnieje możliwość porównania naszych wyników z innymi biegaczami i sprawdzenia własnych postępów. W dalszym ciągu nie możecie się zmobilizować do biegania? RunKepper ma opcję wskazówek głosowych, które będą Wam przekazywane w czasie pokonywania kolejnych kilometrów!

Fani domowego treningu polubią aplikację iPump Free Workout (dostępna na iPhone’a). Zawera ona kilkaset ćwiczeń w formie filmików i zdjęć. Są one dostosowane do formy ćwiczącego i uporządkowane w kolejności gwarantującej najefektywniejszy trening. Każdą wykonywaną przez nas aktywność aplikacja zapisuje w swojej bazie danych. iPump to nie tylko ćwiczenia. Aplikacja ta zawiera także przydatne informacje na temat fitnessu, treningów i zdrowego odżywiania.

Żaden wysiłek fizyczny nie przyniesie rezultatów bez stosownej diety. Aplikacją, która może nam pomóc jest Calorie Counter (dostępna na Androida i iPhone’a). Dzięki rozbudowanej wyszukiwarce mamy możliwość sprawdzenia kaloryczności setek produktów, a także potraw z sieci największych fastfoodów i restauracji. Zobaczymy tu także, ile zjedliśmy danego dnia i czy dozwolony jest kolejny posiłek. Calorie Counter zawiera także historię naszej wagi i diety, a wszystkie wprowadzane dane wyświetlane są w postaci przejrzystych wykresów.

A czy Wy też używacie podobnych aplikacji mobilnych w czasie treningu? A może macie jakąś ulubioną? Jeżeli tak, napiszcie nam o niej!

Foto: Maria Ly, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)