Szukaj

Buty są częścią miasta – Stara, nowa szkoła

Buty są wyjątkową częścią garderoby, bo oprócz koloru i faktury materiałów o ich charakterze decyduje bryła. Są jak dzieła architektury w mikroskali. Fotografia Mateusza Szeligi pokazuje je w naturalnym miejskim środowisku, do którego zostały stworzone. Okazuje się, że w najnowszych modelach Pumy udało nam się odnaleźć rytmy i dynamikę modernistycznej architektury. Pokazanie ich w tym kontekście sprawia, że czujemy dreszczyk emocji, który towarzyszy przy wyborze pasującego nam modelu, a później podczas pierwszych spacerów w nowo kupionych, świeżutkich butach.

Ultranowoczesny kształt i nieco kosmiczny wygląd to charakterystyczne cechy butów z lat 90’tych. Okazuje się, że jest on czymś więcej niż chwilową. Ten styl powrócił w zmodernizowanej odsłonie w najnowszych modelach marki Puma. Poduszki powietrzne, futurystyczne podeszwy, wyeksponowane mocowania sznurowadeł i kolorowe aplikacje zapewniają nie tylko komfort i wydajną pracę obuwia, ale też definiują nieco techniczny, a przez to czytelny styl. Subtelne odcienie kolorowych aplikacji – zieleni czy błękitu sprawiają, że buty dobrze komponują się z wieloma różnymi stylizacjami i nie nudzą się. Wręcz przeciwnie, z każdą chwilą odkrywamy je na nowo.

Puma jest wyjątkowa dlatego, że łączy charakter topowej marki, której nie trzeba nikomu przedstawiać z luzem i niezobowiązującym klimatem. Daje poczucie, że chcemy nadawać ton, ale nie musimy niczego udowadniać.

Własny styl to unikatowa kompozycja, do której dochodzi się dzięki wielu próbom i eksperymentom z bardziej stonowanymi, ale też odważniejszymi modelami ubrań i butów. Nie bez znaczenia jest też sam sposób jak nosimy rzeczy i jak o nie dbamy. To jak używamy i zużywamy rzeczy określa nasz temperament. Podeszwy i nawierzchnia chodników są jak odpowiadające sobie elementy układanki. Poszukiwanie własnego stylu zaczyna się od prostych rzeczy, takich jak wybór kurtki i butów, które najlepiej pomogą by to co robimy było wyjątkowe.

Dzięki zrozumieniu siebie, swoich mocnych stron i pragnień oraz podkreśleniu tego przez odpowiedni wygląd jesteśmy skuteczniejsi w działaniu i bardziej spełnieni. Robimy dobre rzeczy i sami czujemy się dobrze ze sobą, co w końcu dostrzegają ludzie wokół nas. Kiedy czujemy się pewnie inni też odbierają nas lepiej i lepiej czują się w naszym towarzystwie. Moment kiedy inni cenią to co robisz jest potwierdzeniem, że warto było się starać. Wtedy dopiero można powiedzieć, że ma się własny styl, nie tylko w tym jak się nosimy, ale przede wszystkim w tym co tworzymy. Ale obie te rzeczy są ściśle powiązane.

Zdjęcia: Mateusz Szeliga. Obuwie: Puma Poland