Buty przez internet? Czemu nie!

Jeszcze niedawno kupowanie butów w internecie mogło budzić obawy. Przecież buty trzeba przymierzyć, aby sprawdzić czy są wygodne. Ale zaraz, jeśli znamy markę producenta, nosiliśmy już wcześniej jego buty i jesteśmy zadowoleni to nie powinno być problemu? Właśnie – orientuje się o tym coraz więcej osób i buty stały się jednym z wielu towarów decydujących o szybkim rozwoju elektronicznego handlu. Na co więc zwrócić uwagę, jeśli chcemy obstalować nowe trzewiki przez internet?

buty zakupy onlineMarkowe bezpieczniejsze

Pod warunkiem, że nie robimy sobie butów na zamówienie, albo nie zamawiamy w sprawdzonym butiku lepiej polegać na sprawdzonych markach. Wbrew obiegowej opinii dobra marka to nie tylko metka, ale też lata doświadczenia, sprawdzone rozwiązania i zwykle najświeższa stylistyka. Liczne grono zadowolonych klientów przecież o czymś świadczy. Za to się płaci, ale kupując przez internet można spokojnie porównać ceny i wybrać dobry model w sensownej cenie.

Nie bój się nowości

Jeśli zawsze kupujesz określony model ubrania lub obuwia, to z czasem staniesz się monotonną, nudną osobą. To nie żart – to jak jesteśmy ubrani wpływa na nasze zachowanie i samopoczucie. Nie musisz koniecznie naśladować wszystkich trendów, bo nie wszystkie na to zasługują, ale pozwól sobie na modniejszy element. Pokaż, że ubieranie się to dla Ciebie sposób okazywania szacunku otoczeniu i budowania własnej wartości. Jednym słowem wybierz coś z charakterem, a nie zachowawczy standard.

Twardo stąpaj po ziemi

Dobry styl to ważna rzecz, ale buty mają być wygodne, a na zimniejsze dni również ciepłe i wodoodporne. Czy to znaczy, że mamy nosić gumofilce? Niekoniecznie! Nowe technologie wkraczają nie tylko do świata elektroniki, ale również ubioru. I nie chodzi tutaj o gadżety do noszenia, ale nowe rodzaje włókien, tworzyw czy impregnacji. Przykładem może być znana z oddychającej podeszwy marka Geox, której obuwie nie tylko pozwalają stopom oddychać, ale jednocześnie chronią przed wodą. Niemożliwe? A kto spodziewał się kilka lat temu, że w gry wideo o zaawansowanej grafice będzie można grywać na telefonie komórkowym?

Sprawdzony dostawca

Niektórzy mogą obawiać się zakupów w internecie, gdyż oferta wydaje im się mało konkretna. Na pierwszy rzut oka ceny są kusząco niskie, a później okazuje się, że albo dany dostawca ma złą opinię, albo brak produktu na stanie. Rzeczywiście trzeba być czujnym, dlatego najlepiej wybierać duże multi-brandowe platformy jak np. La Moda, oferujące nie tylko modowe marki w cenach nawet do 70% niższych, ale też gwarantujące nam szeroki wybór, dostępność kolorów, rozmiarów oraz szybką wysyłkę.

 

Tekst: Lucyna Praska, fot. LongitudeLatitude CC BY 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *