Powszechnie mówi się, że brylanty to najlepsi przyjaciele kobiety, ale czy tylko brylanty? Choć nie każda z nas ma biżuterię z tymi szlachetnymi kamieniami, to w naszych szafach są torebki, bez których nie możemy obejść się na co dzień.

torebki_na_lato01
Torebki, plecaczki, aktówki czy też kopertówki towarzyszą nam zawsze. Co roku, co sezon projektanci mody proponują nam nowe modele, nowe wzory i faktury. I rzeczywiście, często trudno przejść obojętnie obok takiej oferty, bo niektóre wzory i fasony wręcz „śmieją się do nas”, a wówczas musimy je mieć.
Plecak również bardziej formalnie
W tym sezonie bardzo popularne są plecaki i to w różnym wydaniu. Wśród propozycji producentów znajdziemy modele eleganckie, wykonane z naturalnej skóry, z poliuretanu, w pięknych pastelowych kolorach, w szarościach i czerniach, najmodniejszych w tym sezonie. Warto zwrócić uwagę na elementy dekoracyjne plecaków – szczególnie modne frędzle. Te wkroczyły przebojem na salony wraz powrotem do łask stylu boho, wywodzącego się z mody hippisowskiej i charakteryzującego się luzem i wygodą rodem z cygańskiej bohemy. Frędzle z powodzeniem zdobią też tradycyjne torebki, które w takim wydaniu doskonale wpisują się w wakacyjny nastrój, zaczynający towarzyszyć nam już od wiosny.
Bagaż z przekazem
Jeśli mowa o wakacjach, to warto zwrócić uwagę na bawełniane torby, które „mówią”. To absolutny hit letniego sezonu. Decydując się na zakup takiej torby, zwracajmy uwagę na napis, tak aby pasował do naszego nastroju, aby przekazywał innym myśl pogodną i miłą. Trzeba też pamiętać o tym, aby torba z napisem była jedyną rzeczą, która „mówi” w całej stylizacji. Zestawiamy ją z innymi częściami garderoby, które nie mają napisów.
Praktycznie na luzie
Wśród torebek, które królują w tym sezonie, z pewnością zauważymy te przypominające swoim kształtem worki. To niezwykle wygodny fason, sprawdzający się zarówno na co dzień, jak i w czasie wyjazdów. Pojemne, wygodne w noszeniu, doceniane są z wielu powodów. Bez problemu zmieszczą się w nich zeszyty w formacie A4 lub wiele potrzebnych drobiazgów w czasie spaceru z małymi dziećmi.
Klasyczne i kultowe
Plecaki i torby z kolekcji damskiej zachwycają mnogością wzorów i fasonów. Znajdziemy wśród nich klasyczne torebki w stylu formalnym, jak i saszetki, które nosimy w pasie. Te ostatnie, to idealne rozwiązanie na lato. W czasie wyprawy w góry, w czasie spaceru nad brzegiem morza czy też w trakcie letniej imprezy pod gołym niebem, śliczna, pastelowa saszetka daje możliwość posiadania przy sobie dokumentów, pieniędzy, no i co najważniejsze – najpotrzebniejszych kosmetyków. Oprócz tego, że zapewnia nam swobodę ruchów, to w czasie chociażby szalonych tańców, nie musimy nikogo prosić o przypilnowanie naszych drobiazgów.
Przyjrzyjmy się ofertom sklepów, a z pewnością znajdziemy letnią „przyjaciółkę” – torebkę naszych marzeń.