Polską blogosferę zdominowały ostatnimi czasy blogi modowe, przez wielu nazywane także szafiarskimi. Ich autorki stają się wręcz autorytetami w dziedzinie mody, są zapraszane na najbardziej prestiżowe branżowe imprezy, a wielu z nich z bloga uczyniło swoje główne źródło utrzymania. Wśród nich jedynie mały odsetek stanowią blogi prowadzone przez mężczyzn. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze z nich.

Jednym z pierwszych blogów na temat mody męskiej w Polsce był „Macaroni Tomato”, autorstwa Wojciecha Szarskiego. Odwiedza go miesięcznie około 14 tysięcy czytelników. Autor nie ogranicza się jedynie do prowadzenia bloga –  współpracował m.in. z Fashion Magazine, a obecnie pisze felietony dla magazynu Maxim i serwisu internetowego naTemat.pl. Kilka dni temu w Warszawie miała miejsce premiera jego debiutanckiej marki, sygnowanej nazwą bloga, która powstała we współpracy ze stylistką Taianą Hrechorowicz. W butiku, oprócz spersonalizowanych garniturów, które powstają wraz z istniejącą od ponad stu lat szwalnią, znaleźć można także kurtki, marynarki i różnego rodzaju akcesoria.

Na tle, nielicznych, męskich blogów wyróżnia się także ten autorstwa Mr. Vintage czyli Michała Kędziora. Założony w 2009, ma obecnie prawie 2,5 tysiąca fanów na Facebooku. Autor współpracuje ze znaną marką modową Answear.com i, powstałym kilka miesięcy temu, lifestyle’owym portalem e-vive.pl, gdzie pisze teksty o modzie męskiej dla działu Facet i zajmuje się realizacją sesji zdjęciowych. Jest także autorem kolekcji poszetek (chusteczek, które wkłada się do górnej kieszeni w marynarce) dla sklepu internetowego Poszetka.com.

Warto wspomnieć także o międzynarodowym blogu Fashionable Innovations, założonym przez Adama Szymczaka, którego profil na Facebooku polubiło już ponad 5 tysięcy internautów. Z zawodu jest stylistą, zajmuje się także realizacją sesji zdjęciowych. W ubiegłym roku podjął współpracę ze sklepem internetowym OdProjektanta.pl, dla którego stworzył ponad 40 stylizacji. Zapraszany jest na najbardziej znane imprezy modowe, takie, jak Fashion Week Poland czy Fashion  Days.

Macie swoich ulubionych blogerów modowych? A może sami prowadzicie bloga? Jeżeli tak, koniecznie nam go pokażcie, chętnie o nim napiszemy!

Foto: Juanjo Zanabria Masaveu, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0.)