Biżuteria modowa – zaszalej z kolorem

Biżuteria nawet ta klasyczna zawsze ożywia stylizację. Dlatego tym bardziej wiosną i latem można sobie pozwolić na więcej – a więc szaleństwo z kolorami będzie jak najbardziej na miejscu. Podpowiadamy kilka sposobów, które można łączyć tak, aby wypracować własny, niepowtarzalny styl.

Mieszanie ze sobą pastelowych barw raczej nigdy nie grozi pomyłką. Tutaj masz duże pole do popisu, bo wybierasz różne elementy garderoby w jasnych, przyjemnych pastelach, dobierasz do nich dodatki i… Voila! Modna stylizacja gotowa. Sama decydujesz, jakich kolorów użyć. Możesz śmiało postawić na uwielbiany już od kilku sezonów miętowy, czy najmodniejszy kolor roku – kwarc różowy.

Stylizacje monochromatyczne oraz w total looku wyglądają świetnie uzupełnione o akcesoria w kolorze ubrań. Możesz łączyć różne odcienie – od pasteli po nasycone i głębokie barwy. Jeśli nie jesteś pewna, czy wybrane przez ciebie kolory razem wyglądają dobrze, warto zainspirować się kołem barw i sprawdzić, jakie kolory są analogiczne oraz jakich nie należy ze sobą łączyć.

A jeśli mowa o kole barw, to na myśl nasuwa się efektowny color blocking. Wyobraź sobie energetyzujący pomarańcz lub czerwień, uspokajającą soczystą zieleń, głęboki fiolet i… to wszystko w jednej stylizacji! Brzmi niepoważnie? Być może, ale ta metoda pozwala osiągać  oszałamiające efekty, jeśli zastosujesz ją prawidłowo. Pamiętaj, aby biżuteria i akcesoria w takiej stylizacji były wyraziste i w żywych barwach, innych niż ubrania – w ten sposób podkręcisz efekt “wow” i nadasz całości charakteru.

Jakie dodatki są hot? Oczywiście te modowe, fashionowe, w klimacie boho – między innymi wisiory z kamieni naturalnych lub z kryształków z efektownymi chwostami z jedwabnych nici…

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe www.venis.pl