Szukaj

Bezpłatnie radzą jak skorzystać z tarczy 3.0

KIDP: bezpłatny przewodnik doradców podatkowych po tarczy antykryzysowej 3.0

Doradcy podatkowi zrzeszeni w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych (KIDP) przygotowali bezpłatny informator dla przedsiębiorców na temat tarczy antykryzysowej 3.0 – poinformował we wtorek KIDP. Licząca 80 stron publikacja opisuje, na jaką pomoc mogą liczyć firmy dotknięte kryzysem COVID-19

“Doradcy podatkowi zrzeszeni w KIDP przygotowali bezpłatny informator dla przedsiębiorców na temat tarczy antykryzysowej 3.0. Rządowy plan pomocy dla przedsiębiorców właśnie zyskał kolejną, trzecią już wersję. Część przepisów została zmieniona, dodane zostały również nowe instrumenty pomocowe. W przewodniku po tarczy 3.0 doradcy podatkowi wyczerpująco opisali, na jaką pomoc mogą liczyć firmy dotknięte kryzysem COVID-19” – czytamy w komunikacie KIDP.

Jak podano, licząca 80 stron publikacja jest dostępna do pobrania za darmo pod adresem www.podatkibezryzyka.pl prowadzonym przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

“Duże firmy, posiadające własne działy prawne i podatkowe z pewnością sobie poradzą same z zastosowaniem przepisów tarczy antykryzysowej oraz uzyskaniem pomocy od rządu. Ale małe i średnie przedsiębiorstwa oraz mikrofirmy mogą mieć z tym problem. Dlatego jako środowisko doradców podatkowych od początku staramy się pomagać przedsiębiorcom w przetrwaniu tego trudnego okresu: doradzamy, tłumaczymy przepisy i pomagamy składać wnioski o pomoc finansową” – powiedział cytowany w komunikacie przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych Adam Mariański.

W komunikacie przekazano, że od początku kryzysu wywołanego koronawirusem, w KIDP działa specjalny zespół ekspertów monitorujących zmiany w prawie związane z pomocą dla biznesu w Polsce.

“Eksperci KIDP analizują przepisy i przekładają je na język zrozumiały dla każdego przedsiębiorcy” – czytamy.

źródło: (PAP) Aneta Oksiuta