Barmani z Warszawy na podium

O tym, że barman to nie zawód tylko stan umysłu świadczy niezliczona liczba konkursów, które zrzeszają barmanów światowo i lokalnie, pozwalając im doskonalić umiejętności fachowe oraz jeszcze bardziej nasiąkać nocnym stylem życia. Po raz pierwszy zorganizowany na skalę międzynarodową, konkurs Absolut Invite jest prawdziwą perełką w morzu barmańskich aktywności. 15 najlepszych zespołów z całego świata przez cztery dni próbowało swoich sił w różnorodnych konkurencjach, wykazując się inwencją, kreatywnością oraz profesjonalizmem. W walce o miano najlepszego duetu barmańskiego zespół z Polski zajął zaszczytne drugie miejsce.

Absolut Invite (3)
Patryk Kowalski i Emil Oponowicz swoją wędrówkę do Åhus – kolebki marki Absolut, gdzie odbywała się cała zabawa, zaczęli od platformy konkursowo-edukacyjnej Absolut Shake It Up. To właśnie tam narodził się pomyślny duet, któremu udało się pokonać 49 najlepszych zespołów barmańskich z całej Polski i zdobyć szczęśliwy bilet na globalny konkurs do Szwecji.
Program Shake It Up sam w sobie jest unikalnym połączeniem edukacji i konkursu, który od pięciu lat organizowany jest przez polski oddział marki Absolut. Włączenie go w ostatniej edycji do międzynarodowego projektu Absolut Invite było wyzwaniem nie tylko dla organizatorów, ale także uczestników. Perspektywa rekrutacji do globalnego konkursu sprawiła, że poziom był nadzwyczajnie wysoki, a barmani niezwykle zaangażowani – mówi Maciej Starosolski, ambasador marki Absolut w Polsce i pomysłodawca idei Shake It Up.
Absolut Invite (5)
Kreatywność, umiejętna praca zespołowa oraz pełen profesjonalizm stały się przepustką do Absolut Invite, jednak to był dopiero początek drogi, która doprowadziła polski duet barmański do miana drugiego najlepszego w świecie. Marka Absolut kreatywność i energię ma wpisane w swoje DNA, dlatego jako organizator dokonała wszystkich starań, aby Absolut Invite stał się dla uczestników możliwością edukacji i wymiany doświadczeń oraz niezapomnianym przeżyciem
Na zawodników czekały nieszablonowe, bardzo często zaskakujące zadania, które wybijały się ze standardowej agendy tak licznie organizowanych konkursów barmańskich. Zaczynając od testu wiedzy w kilku kategoriach oraz szkolenia sensorycznego, poprzez zadania sprawnościowe w nawiązaniu do programu telewizyjnego “Fort Boyard”, consistency i high volume speed challenge oraz creative mixing, wszyscy uczestnicy godnie reprezentowali swoje kraje, pewnie krocząc do linii mety.
Absolut Invite (1)
Finałowe zadanie, w którym brały udział 4 zespoły z największą liczbą punktów, w tym zespół z Polski, polegało na tym aby zorganizować imprezę tematyczną w pomieszczeniu zaaranżowanym na wybrany pokój,
np. kuchnia, łazienka, pokój dzienny czy sypialnia. Polski duet wylosował tę ostatnia. Tak jak każdy inny zespół, barmani z Polski dostali ustaloną kwotę pieniędzy, które mieli wydać na dodatkowe dekoracje pokoju i składniki do koktajli. Polscy zawodnicy stwierdzili, że zorganizują imprezę w stylu PlayBoy. Celem było wydanie w ciągu
1,5 godziny 100 koktajli, Patryk i Emil zdążyli wydać aż 150.
Po czterech dniach intensywnej pracy oraz świetnej zabawy utalentowany duet z Polski zajął drugie, zaszczytne miejsce. Najwyższa nagroda trafiła do zespołu szwedzkiego.
Absolut Invite (2)
Absolut Invite był dla nas wyjątkowym doświadczeniem. Najlepsi twórcy koktajli z całego świata mierzyli się
z nietypowymi zadaniami, rywalizowali oraz bawili się, wspólnie tworząc niepowtarzalną atmosferę, – dzielą się wrażeniami polscy barmani. – Jesteśmy bardzo dumni z tego, że zdobyliśmy nagrodę. To było niesamowite przeżycie które przyniosło nam dużo radości.
Autorskich koktajli przygotowanych na co dzień przez Patryka Kowalskiego i Emilia Oponowicza można spróbować w samym centrum Warszawy – Wodzie Ognistej, koktajlbarze stworzonym przez nagrodzonych barmanów.
Tekst i zdjęcia: materiały prasowe