Marki motoryzacyjne są stałymi gośćmi wydarzeń modowych. Na Nowojorskim Fashion Weeku auta zostały zaangażowane w pokazy mocniej niż kiedykolwiek i co najważniejsze z dobrym efektem.  – nie tylko jako sponsor, ale i uczestnik pokazów.

Jak do dokładnie wyglądało? Otóż 21 aut marki Lexus zyskało niepowtarzalną stylizację, przygotowaną przez wybitnych młodych projektantów z grupy MADE. Grafiki drukowane na folii, którą oklejono samochody, stworzyli m.in. Adam Selman, The Blonds, Brock Collection oraz 69, a także wpływowy nowojorski designer Alexander Wang.
Podobne przedsięwzięcie wraz z Lexusem przygotował już zimą Jeremy Scott, ozdabiając samochody motywami ze swych kolekcji prezentowanych na wybiegu NYFW – tak  udekorowane auta przyciągały wzrok tłumów na ulicach Big Apple, co znalazło szerokie odbicie w portalach społecznościowych.
lexus_rx_nyfw_jeremy_scott_04 lexus_rx_nyfw_jeremy_scott_03 lexus_rx_nyfw_jeremy_scott_02 lexus_nyfw_09_2016_05 lexus_nyfw_09_2016_03 lexus_nyfw_09_2016_02 lexus_made_fashion_week_model_and_rx_5 lexus_made_fashion_week_back_seat_7 lexus_made_fashion_week_6 lexus_rx_nyfw_jeremy_scott_05
Tekst i zdjęcia: opracowane na podstawie materiałów prasowych