Artystyczne Nadodrze dla Brave Festival

Brave Festival będzie obecny w przestrzeni miejskiej już od najbliżej soboty. Na Nadodrzu rozpocznie się miesiąc wydarzeń związanych ze zbliżającym się festiwalem. Na początek Dzień w Chinach i smaczny wieczór z muzyką na żywo!

Jakie miejsce we Wrocławiu jest Brave? Nadodrze to dzielnica ludzi młodych, kreatywnych, którzy swoje działania artystyczne widzą jako część tkanki miejskiej.
W czerwcu będzie działać jako Artystyczne Nadodrze dla Brave Festival. – To idealne miejsce, aby przybliżyć wrocławianom ducha i idee festiwalu. Chcemy być bliżej ludzi i pokazać, że Brave nie jest trudny w odbiorze – mówi Marek Mieleszko, producent wykonawczy Brave Festival.

Pierwsze spotkanie będzie skupiało się na kulturze Chin. Warsztaty z robienia latawców, opowieści polskich podróżników oraz historie Chinek studiujących w Polsce – tak będzie wyglądało popołudnie 31 maja w Macondo. Poza tym, po 19:00 amatorzy nietypowych dźwięków doskonale odnajdą się w Dobrej Karmie, gdzie zagra ensamble akustyczne Cebula i Ziemniaki. W menu znajdą się dźwięki gitary elektroakustycznej, elektrycznej, ukulele, gitary basowej, fletu poprzecznego, sekcji rytmicznej oraz chórków. – A to dopiero początek. Na najbliższe weekendy szykujemy także otwarte pokazy filmów, jeden z nich będzie można zobaczyć podczas tegorocznego Przeglądu Filmowego Brave Festival, drugi był prezentowany podczas ubiegłorocznej edycji. Chcemy, aby miasto żyło festiwalem już od teraz – mówi Marek Mieleszko.

W ramach współpracy Artystycznego Nadodrza z Brave Festival będzie można uczestniczyć m.in. w grze miejskiej, spotkaniach podróżników, wystawach fotografii. Dodatkowo artystki z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Gniazdko z Nadodrza pracują nad gadżetami festiwalowymi – przypinkami ze starych bannerów, brelokami oraz ekologicznymi meblami z recyklingu, które znajdą się w strefie odpoczynku Brave na wrocławskim Rynku, przed Centrum Festiwalowym podczas trwania festiwalu.

Brave Festival 2014 odbędzie się w dniach 4-17 lipca 2014 r. we Wrocławiu.

Więcej informacji: www.bravefestival.pl

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe organizatora