Twyxt team at NMX, fot. www.facebook.com/lovetwyxt
Twyxt team at NMX, fot. www.facebook.com/lovetwyxt

Zrobić zakupy, odebrać dzieci z przedszkola, zapłacić rachunki – skuteczny podział obowiązków między partnerami, który byłby zarówno w miarę wygodny, jak i możliwy do zrealizowania dla obu stron to nie lada wyzwanie. W codziennym natłoku obowiązków nietrudno zapomnieć o zaplanowanych kilka dni wcześniej zakupach czy szkolnej wywiadówce. Na szczęście, twórcy aplikacji postanowili nam nieco pomóc i stworzyli kilka aplikacji dedykowanych zabieganym parom.

 

 

 

 

 

 

Pierwszą z nich jest Pair (dostępna na Androida i iOSa, darmowa). Po zaproszeniu do niej naszego partnera otrzymujemy dostęp do kilku głównych kategorii. Znajdziemy tu listę zadań, ważne daty oraz miejsce na wiadomości tekstowe, zdjęcia czy filmiki. Wygodna jest również możliwość edytowania treści dodawanych przez drugą osobę. W ten sposób, gdy np. udało nam się wyjść wcześniej z pracy i zrobić zakupy, wystarczy wykreślić tą czynność z listy zadań , o czym nasz partner zostanie przez aplikację powiadomiony. Jeżeli dwie osoby korzystające z Pair przyłożą równocześnie kciuk do ekranu pojawi się komunikat o wysłaniu tzw. „thumbkiss” – to taki drobny, miły dodatek od twórców.

Na podobny pomysł wpadli twórcy koreańskiej aplikacji Between (dostępna na Androida i iOSa, darmowa). Podobnie jak w przypadku Pair, znajdziemy tu miejsce na ważne daty, zdjęcia czy notatki (wszystkie z nich można tagować, komentować, wysłać mailem oraz edytować). Dodatkową funkcją jest czat, który wyposażony został w możliwość dołączania fotografii, nagrań głosowych i  szeregu emotikonów.

Warto wspomnieć także o aplikacji Twyxt (dostępna w AppStore). Oprócz standardowych funkcji takich, jak kalendarz czy wiadomości (do których dołączać można pliki) znajdziemy tu także kilka ciekawych dodatków. Nie bez powodu twórcy aplikację tą nazwali mianem „Social Media for Two” – daje nam ona m.in. możliwość skorzystania z Red Phone – wtedy to Twyxt przesyła do naszego partnera informację, iż musi on pilnie się z nami skontaktować. Dzięki aplikacji prześlemy także drugiej połówce informację na temat naszego samopoczucia lub samodzielnie zbadamy w jakim jest nastroju (służy do tego osobna funkcja).

Zdarza Wam się zapomnieć o ważnych dla związku datach i chcielibyście mieć aplikację, która skupi się wyłącznie na istotnych terminach? Skorzystajcie z InLove (pobrać ją można z AppStore, kosztuje 0,89 eurocentów). Wystarczy wprowadzić do niej wszystkie ważne daty oraz podstawowe informacje na temat swój oraz partnera (jak np. data urodzin) i gotowe! Twyxt jest także połączony z Facebookiem więc, jeżeli mamy ochotę, możemy podzielić się ze znajomymi informacją na temat rocznicy poznania czy też zaręczyn.

Jak widać, aplikacje dla par w bardzo łatwy sposób mogą pomóc nam w codziennej komunikacji z partnerem. Korzystacie z tego typu uzgodnień czy stawiacie na klasyczne rozwiązania, jak wiadomość sms czy lista zakupów na kartce?