Szukaj

Papierowe albumy ze zdjęciami wracają

Zdjęcia w wersji elektronicznej starzeją się szybko i z wielu powodów. Po pierwsze rozwój aparatów sprawia, że to co było najwyższą jakością kilka lat temu dziś wygląda przeciętnie. Po drugie, nośniki cyfrowe okazały się nietrwałe, gdyż albo przestają działać jak płyta CD, albo po prostu wypiera je nowy standard. W końcu samo szukanie konkretnego kadru wśród gigabajtów zdjęć staje się nie lada wyzwaniem. W tej sytuacji warto byłoby mieć te najważniejsze wspomnienia dostępne w wersji analogowej, na półce. I rzeczywiście tradycyjne albumy wracają w wersji luksusowego prezentu czy pamiątki.

Estimo_album slubny 80 stron, druk pigmentowy na papierze Hahnemuehle Book&Album, format ok. 30x40_cena od 2500 zl
Dobry album to nie fotoksiążka
Jest dziś wiele sposobów przeniesienia fotografii na papier. Tradycyjnie wywoływane zdjęcia czy coraz bardziej popularne zestawianie fotografii w formie foto albumu to łatwo dostępne i tanie opcje. Nie są jednak trwałe i daleko im do oddania coraz większych możliwości technicznych dzisiejszych aparatów fotograficznych. Wysoką jakość obrazu oraz trwałość sięgającą setek lat daje druk pigmentowy. Niestety nie należy do najtańszych, ale czy nasze wspomnienia mają cenę, gdy chcemy przekazać je następnym pokoleniom?
Estimo_album podrozniczy 104 strony, format ok. 30x40_cena ok. 3400 zl
Jakość wykonania na lata
Fotografie, czy to w formie albumu, czy też zestawu oprawionych wydruków najbardziej elegancko prezentują się w wykonanym „na miarę” pudełku. Dodatkowe opakowanie, oprócz ochrony i podniesienia walorów estetycznych, jest doskonałą formą uwiecznienia okazji i podkreślenia wartości emocjonalnej wręczanego upominku. Warto również zadbać, by materiały użyte do oprawy fotografii nie były źródłem ich degradacji – mówi Tomasz Fularski, założyciel marki Estimo, która projektuje i ręcznie wykonuje ekskluzywne albumy oraz pudełka na zdjęcia.
Estimo_album slubny 48 stron, druk pigmentowy na papierze Hahnemuehle Book&Album, format ok. 20x30_cena ok. 1300 zl
Estimo_album z osobistymi wierszami, 32 strony, format ok. 19x19, druk pigmentowy na papierze Hahnemuehle Book&Album_cena ok. 650 zl
Wstęp: Redakcja Exclusivemag.pl, tekst i zdjęcia: materiały prasowe: Estimo